Tyxo.bg counter За пътищата и хората
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
януари 23, 2018, 05:48

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
29182 Публикации в 881 Теми от 186 Членове
Последен член: galleo
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  България. Строители и рушители  |  Тема: За пътищата и хората 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 2 3 [4] Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: За пътищата и хората  (Прочетена 11377 пъти)
Stoni
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2307

С. Ч.

Профил WWW
« Отговор #45 -: февруари 25, 2010, 20:10 »

Ето сама стигаш до извода, че непримирими няма. Има примирили се, отсреща им не покаяли се грешници и техните наследници, кланещи се на разсейките на идолите и защитниците им. Това го знаем. Ясно ни е.
Има и друго, което всъщност е, че не е нужно някой да се взриви на паметника (всъщност Смарагда, вече даде повод да ни спретнат ДОН (дело за оперативно наблюдение) ще разпечатат сега копие от поста ти и ще го приложат като основание за отпочването му с регистрация.
На такива дребни неща, които в контекста в който ние разбираме опита за връщане към справедливостта те законово се облягат и започват да проучват, изучават и контролират. Не че не ни познават но ползват машината и парите на данакоплатеца за да вкарват сред множество от хора, обединяващи се в посока да им катурне статуквото. Забиват се, издигат се и после се здривяват сами в най удобния за плана им момент. И това сме си го говорили.
Всъщност истинското събарене, трябва да стане в момент в който се чуваше ДЕМОНТАЖ. Помните ли този призив и какво означаваше това?
А демонтажа може да е и със тротилови шашки но важното е колко ще осъзнаят защо се върши, какво означава символично това а не да ми запяват песента 7 милиона, че паметник на културата, ала бала портукала...
Активен

Излишно е да палим свещи в стаи, където прозорците са големи и слънцето е достигнало до най тъмните ъгли на мисълта...да направим усилие да запалим светлина в тъмните глави, само така ще заживеем сред хора!
Smaragda
Вътрешни
Sr. Member
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 449

Профил
« Отговор #46 -: февруари 25, 2010, 20:37 »

Те така или иначе ни наблдават.Че аз ако ще го правя няма така глупашки да го обявявам, то е ясно.
Пък и няма да се самовзривя заради този овчедушен народ.
Колко лесно е можело да освободят Левски. Не са посмели.
Колко хора са се писъдинили към Ботевата чета.
Днес във време на демокрация, колкото и да е изкуствена, лагери няма, но и  няма хора готови за истинска промяна.
Активен
Stoni
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

С. Ч.

Профил WWW
« Отговор #47 -: февруари 25, 2010, 20:39 »

Ооо те сами могат да го взривят и после да те регистрират като взривителка...нали помниш оня ден как някой бил регистриран
Активен

Излишно е да палим свещи в стаи, където прозорците са големи и слънцето е достигнало до най тъмните ъгли на мисълта...да направим усилие да запалим светлина в тъмните глави, само така ще заживеем сред хора!
Smaragda
Вътрешни
Sr. Member
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #48 -: февруари 25, 2010, 21:12 »

Знам им номерата, а перверзните им фантазии край нямат.
Моите мечти  спрямо тях се изразяват в Трудово-възпитателни общежития, където свикналите да лапат наготово ще се трудят почтенно. Представи си съсела Станишев с мотика в ръка.Пък другарката Йончева плеви.
Активен
Stoni
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

С. Ч.

Профил WWW
« Отговор #49 -: февруари 25, 2010, 21:20 »

Не е толкова невъзможно...в Пазарджишкия затвор има голямо опитно поле и ако нещата си дойдат по местата, минавайки като турист да видя милиционерското училище, което е наблизо и ето ти линкване в де-зората
Активен

Smaragda
Вътрешни
Sr. Member
*
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #50 -: февруари 25, 2010, 22:07 »

Да, така ще е . И портокали и банани ще получават в затвора. За Коледа. Но обещавам, че вече няма дори да помисля за експлозиви, защото възникна проблем с влизането във форума. И не само при мен.
В стил Краси Радков:
" В Русия съм..."
Знам ги, те спряха и "Мелодия на годината" и безалкохолното "Алтай" и "Кооп-кола".
И обещавам да си говорим за рЕпи.
Добри са ни полицаите - възпитани, интелигентни. С олимпииско самочувствие, но защото са чеда на "Олимпийски надежди". Или на школата в Симеоново, но не Магнаурската....

Активен
Stoni
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

С. Ч.

Профил WWW
« Отговор #51 -: февруари 26, 2010, 17:16 »

Виждам, че Нася е тук. Искам да я поздравя за книгата, "Без заглавие" която препрочитам пак понякога. Много от събитията случайно са станали и пред погледа ми и много от това което там чета съвпада с моите наблюдения.
В крайна сметка излезе, че основно нещата са протекли под "окото" на някого, който не се страхувал и е знаел как ще премине премяната. Този някой е трябвало да бъде разобличен, разобличаван в онези изминали години и това е трябвало да става от хората отсам завесата, от онези, които са можели да наблюдават събитията от по високо и от по далече. Незнам защо това не се е случило. Патриотичните организации в САЩ и Канада е трябвало да обяснят, че хора като Пирински - Зайков не са про западно настроени а хора, които са били тарана на компартиите в сърцето на демокрациите и тези същите не са се връщали в България за да я променят в посока за нормален живот а всъщност са се връщали за да окрепват и пременят вида на онези, които днес са се яхнали на уж променената ни държава. Ето този мит падна и го заместиха с хората на Живков, които са още един слой по твърд на статуквото от миналото и всичко е само козина а вълка от вътре си е същия оня. Това не се вижда от вътре от хората в страната но хора извън нея познаващи играчите и процесите го знаят.
Говори ли се за това, къде и на кого Нася?
Активен

Нася
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил Ел. поща
« Отговор #52 -: февруари 26, 2010, 21:02 »

Благодаря ти, Stoni, за добрите думи за "Без заглавие" и за оценката ти за хора като Пирински. Аз не мисля, че патриотичните организации на политическите емигранти в САЩ някога са се лъгали по отношение на лица от неговия тип. Но кой ли в България е могъл по времето на комунизма да следи тяхната дейност, която в дадени перироди е учудващо активна...
Струва ми се, че ние българите в чужбина имаме за дълг да запознаем местната общественост със съдбата на България през втората половина на миналия век и с това що значи да живееш в комунизъм. Подготвих американски вариант (с допълнения, съкращения и т.н.) на "Без заглавие", който ще бъде издаден от американски издател през май т.г. и ще бъде разпространен в САЩ и Канада в академичния свят. Дано книгата ми допринесе с нещо за разбулване на истината отвъд Желязната завеса. Сърдечно!   
Активен
Anamary
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2702

Профил
« Отговор #53 -: февруари 26, 2010, 21:13 »

Поздрави на Нася Кралевска, нейното присъствие е чест за форума! А за книгата "Без заглавие" мога да ви уверя, че в редакцията на "Про и анти" често се обаждаха читатели и молеха да им намерим екземпляр. Но тя вече беше станала библиографска рядкост.
Активен
Stoni
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

С. Ч.

Профил WWW
« Отговор #54 -: февруари 26, 2010, 21:30 »

Благодарности и от мен и още веднъж. Наистина вероятно хората от кухнята на организациите основно антикомунистически са знаели това. Сега го знам и аз, едно след като прочетох твоята книга и второ след като прочетох книгите на Гаджев и от тях се запознах с историята на общността ни тук като цяло и организациите и тяхната дейност. На базата на тези описани от вас истини за случилото се в България и случвалото се тук след началото на 20 век, мога да видя много неща сякаш достатъчни в една мозайка за една цяла картина.
Как мислите вие Милене, и приятели, които сте били със съзнанието си в началото на процесите около 89 година....наясно ли бяхте, че хората връщайки се от запад за да помагат на демократичните процеси в България са били всъщност основно хора, които се връщат за да спасяват социалистиеската същност на страни от покрайнините на съветската империя? Виждаше ли се това, знаеше ли се и имаше ли хора, които да казват това. Кои бяха тези хора?
Активен

Anamary
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2702

Профил
« Отговор #55 -: февруари 26, 2010, 21:42 »

Стони, този процес беше предвидим. Още в началото на 90-те снишилата се от власт номенклатура масово изпращаше децата си да се образоват на запад (защо не на изток, а все към гнилия капитализъм, отговорът още не е даден). Беше близко до ума, че много от тях ще се върнат вече с дипломи от престижни университети и ще яхнат управлението на страната. Първата вълна бяха царските юпита.
Активен
Stoni
Mеmber S
Hero Member
*
Неактивен Неактивен

С. Ч.

Профил WWW
« Отговор #56 -: февруари 26, 2010, 21:59 »

Всъщност това е последващ процес..
Имам предвид непосредствено завръщащите се през 89-90-91 година хора от старата имиграция на запад от западна Европа и САЩ. Хора които за основната част от народа ни са били представяни като лице на света отатък завесата а според мен сега това са били основно хора, които са съсипвали създаващите се опозиционни антикомунистически движения, организиращи се за подпомагане на съпротива на територията, която остава в зоната на здрача. В книгите на Гаджев се вижда ясно как с парите на компартията и социалистическите славянски интернационалисти, тези движения тук са били превземани и по върховете им са поставяни угодни за Живков и режима хора. При снишаването се връщат не хора да превърнат възможностите в свобода а да предпазят номенклатурата от нея.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  България. Строители и рушители  |  Тема: За пътищата и хората « назад напред »
Отиди на: