Tyxo.bg counter Лозен, автобусната спирка
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 19, 2018, 01:38

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Без вратовръзка  |  На маса, край нея и под нея  |  Тема: Лозен, автобусната спирка 0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 43 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Лозен, автобусната спирка  (Прочетена 147098 пъти)
Симеон
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Профил
« Отговор #15 -: Март 02, 2010, 15:46 »

Водещ: Млад милиардер ли е?
Дянков: Не е млад определено.
Водещ: Тоест е милиардер.

Цялото предаване е тук http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2696/, а конкретно за агента Гоце се говори от 40:20 нататък.

Мислех си, че журналистите в България пак услужливо ще замълчат, но след като сам Гоце повдига въпроса, гюрюлтията се разраства.
Трябва да се признае, че по имотните въпроси Гоце проявява завидна последователност - след питането за подарения му (на Гоце) от Манджуков апартамент, на Иво Инджев беше поискана оставка. За апартамента повече не се чу.
Сега същото се случва на Симеон Дянков. Иска ми се да вярвам, че за милиарда ще се чуе.
Активен

Хей, народ поробен, що си тъй заспал,
ил живот свободен теб не ти е мил...
admin
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« Отговор #16 -: Март 02, 2010, 17:15 »

Да е хайрлия новата версия на форума!  Усмивчица

Имам едно предложение. Възможно ли е във всяка тема да бъде помествана част от първия постинг по темата в стария вариант на форума
(вместо празно пространство), последвана от link. Това ще улесни особено новите участници във форума, а ще е полезно и за останалите.

Rhino, препоръката ти се приема с благодарение. В този дух сега бяха подготвени вече бордовете в секция "Македония, България". Но работата е доста трудоемка, защото изисква за всеки постинг немалко цъкания и пренасяния от един прозорец в друг. Затова ще се извърши постепенно, но неотклонно.
Активен
Чосич
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 410

Профил
« Отговор #17 -: Март 02, 2010, 17:36 »

Чета публикувания списък на бандитите (мутрите) свързани със службите.

Част от тях ... взели са несъгласувани с кукловодите решения и ... станали са мъртви. Деля на два периода развитието на мафията в Бг след 90-та година. В първият период между бандит ( мутра ) и прокуратура или съд е стоял кукловодът. Кукловодът е определял кой да е закрилян от прокурори и съдии и кой непослушник да е жертван заради публиката. С идването на правителството на ОДС в изпълнителната власт през 1997** година кукловодите изпускат конците на някои кукли и те успяват да направят директен контакт с тези две институции.

---
**- Затова и Костов е обвиняван от говорителите на кукловодите за всички беди случили се в България. А той просто е нарушил сценария им ... допускам без да иска  Намигване. Ядосан
Активен
митко
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 13

Профил
« Отговор #18 -: Март 02, 2010, 19:13 »

Олеле мале !
Не знам дали всички служители на МВР са престъпници ,но със сигурност всички престъпници са служители на МВР !
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #19 -: Март 02, 2010, 21:03 »

Основния въпрос си стои и той не е кои са били тези а кой ги създаде и къде са сега създателите им?
Активен
Помощ, граждани!
Гост
« Отговор #20 -: Март 02, 2010, 22:53 »

премествам това от старата спирка
Цитат
Днес по-нагоре предположих, че Алексей Петров е по-добър от Бойко Борисов за Министър председател. И се 'обосновах' защо. Пак днес взех натрупалите се броеве на Гласове в офиса и започнах да ги чета. Пак се усмихнах, защото се сетих край писанията на Дачков защо Хитлер направил Гьобелс шеф на пропагандата в Райха. И нали при нас си нямаме подобен министър, то си  представих Явор Дачков в кабинета на Веждито след време при по-добрия Министър председател.

и питам: Чосич, да не би да намекваш, че "по-добрият министър-председател" контролира и Явор Дачков?

Активен
Помощ, граждани!
Гост
« Отговор #21 -: Март 02, 2010, 23:36 »

пренасям оттам и основното, според мен

на първо място в политическото действие са ценностите; чрез тях определяме посоката на движение, целите и средствата

ценностите ни позволяват да разграничаваме доброто от лошото в политиката

затова зададох въпрос за дебата на старата спирка: помогна ли той с нещо за разграничаване на добрите от лошите?

направо цитирам постинга си:

искам да добавя нещо за общото между статията и темата, която се обсъжда тук:

как можем да очакваме от полицията ефективна борба с корупцията и престъпността, след като самата система е корумпирана и няма реални действия за разграничаване от това положение на нещата; имам предвид това, че липсва дори публична заявка за наличието на тежък системен проблем, който е преди всичко принципен: не може на системата, която е призована да се бори с престъпността и корупцията, да са й присъщи именно онези дефети на обществото, с които е призвана да се бори

как може обществото да вярва, че на практика едни престъпници не борят други, как може да е сигурно в защитата на закона, след като онези, които са призвани да го защитават, не спазват собствените си вътрешни правила, да не говорим за принципи, етика и почтеност?

след това, как може да се вярва на публични фигури, които не са се разграничили нито веднъж от лица, върху които тежат сериозни съмнения за извършване на престъпления, за корупция?

отново имам предвид, че ако принципите са основата на делата, то човек, който отстоява принципите, е длъжен да постави разграничителна линия между доброто и злото

въпрос на граждански капацитет е различаването на истинските от мнимите злодеи, които се създават за да бъдат скривани истинските; това може да е трудно, но е изключително важно за фунционирането на обществото на основа на принципите

и сега искам да задам въпрос за самия разговор, който се води тук: помага ли той за разкриването на истинските злодеи?
не помагат ли всъщност определни фогури тук именно на размиването на границата между доброто и злото, между истинските и фалшивите злодеи, между почтеността, законността и принципнноста, от една страна, и корупцията, организираната престъпност, от друга?

отговора на Алеф, който засяга най-важния въпрос:

Здравей, Помощ,граждани!

За корупцията сигурно може да се изпишат хиляди страници.

1. Преди да се иска от МВР да се бори с корупцията, трябва да се измени действащият Наказателен кодекс. Отдавна се говори, че такива престъпления като престъпления по служба и против правосъдието не са достатъчни като регулация не обществените отношения, свързани с корупцията.

2. Обикновено не полицията се бори с корупцията. Корупцията в България е свързана с други тежки престъпления, които не могат да се разследват от обикновените полицаи, а искат специална подготовка. Затова и в МВР има други служби (а не полицията), които се занимават с това. Така че твоите примери с подготовката и образованието на полицаите не са съвсем точни.

и моята реплика:

Алеф, ти си съвсем прав

моят постинг се отнася до "принципите", които трябва да са основата на всяко публично действие

оттам проблемът с правилата на МВР и на останалите институции

но това, което ти отбелязваш е ключово - решаването на системен проблем става с мерки на системно ниво; корупцията е системен проблем, тя включва дефекти на всички държавни институции

"ценностите" на една държава се пишат в Конституцията й, всички закони произтичат от нея и й се подчиняват

затова институционалните промени трябва да започнат от там

ако аз бях кукловод, щях да направя така, че Конституцията да е слаба, институциите да не мога да функционират според предназначението им, контрола помежду им да е много неефективен, конфликта - неизбежен, а промяната на системата - невъзможна

освен това щях да атакувам всеки, който се опитва да промени системата, щях да създам обществени предпоставки това да не се случва

обществени предпоставки са, например, медиите

последното е ключово и по един особен начин - това, което съм научил за краткото време, през което следя политическия живот е, че онези, които са зависими от кукловоди, някак неизбежно не стават истински близки с онези, които не са

дълго време съм се питал защо между съмишленици на пръв поглед, не се постига здраво съгласие за общи действия

сега вярвам, че причината за това е в принципите: просто дълбоко в едните лежат принципи, които са несъвместими с принципите на другите
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #22 -: Март 02, 2010, 23:53 »

помощ,

до каква степен виждаш съвместимостта на леви и десни принципи в една краткосрочна перспектива?

въпросът за българия не е само теоретически
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Помощ, граждани!
Гост
« Отговор #23 -: Март 03, 2010, 00:12 »

също важен въпрос
политическите идеологии от типа "ляво" и "дясно" са играли определяща роля в епохата на националната държава

днес това е минало

сега те са заместени от "идеологията" за ефективността; затова леви и десни правителства правят леви или десни политики в зависимост от изискванията на деня

тази тенденция ще се развива, оттук и антиглобализма на световните леви без кавички - глобализацията убива в очите им идеите на световната революция по марскистки образец, защото закрива националната държава и идеологиите

неизменно над това трябва да останат почтенността - ясно е защо - и демокрацията, като единствената известна засега работеща форма на контрол върху политическия процес

впрочем, "Кукловодите" на ЕС, предвиждайки, че европейска демокрация е далечна перспектива, са създали един друг мощен абитър - Европейския съд, който осъществява контрол над политическия процес в съюза

тези хора са достойни за възхищение
Активен
Чосич
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Март 04, 2010, 10:00 »

премествам това от старата спирка:

"Днес по-нагоре предположих, че Алексей Петров е по-добър от Бойко Борисов за Министър председател. И се 'обосновах' защо. Пак днес взех натрупалите се броеве на Гласове в офиса и започнах да ги чета. Пак се усмихнах, защото се сетих край писанията на Дачков защо Хитлер направил Гьобелс шеф на пропагандата в Райха. И нали при нас си нямаме подобен министър, то си  представих Явор Дачков в кабинета на Веждито след време при по-добрия Министър председател. "

и питам: Чосич, да не би да намекваш, че "по-добрият министър-председател" контролира и Явор Дачков?

В публичното пространство се спомена, че Явор Дачков започнал работа в Галерия. Смятам, че Галерия и Гласове са конкурентни издания, ако имат различни собственици. Тоест, ако имат различни собственици би имало канфликт на интереси. Все едно аз да работя и в НP и IBM едновременно. А позицията, която заема Дачков по случай Петров и по това кой е в Галерия ... си мисля, че има подобен контрол. Или поне договор ...
Активен
S T B
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 65

Профил
« Отговор #25 -: Март 04, 2010, 10:43 »

премествам това от старата спирка:

"Днес по-нагоре предположих, че Алексей Петров е по-добър от Бойко Борисов за Министър председател. И се 'обосновах' защо. Пак днес взех натрупалите се броеве на Гласове в офиса и започнах да ги чета. Пак се усмихнах, защото се сетих край писанията на Дачков защо Хитлер направил Гьобелс шеф на пропагандата в Райха. И нали при нас си нямаме подобен министър, то си  представих Явор Дачков в кабинета на Веждито след време при по-добрия Министър председател. "

В публичното пространство се спомена, че Явор Дачков започнал работа в Галерия. Смятам, че Галерия и Гласове са конкурентни издания, ако имат различни собственици. Тоест, ако имат различни собственици би имало канфликт на интереси. Все едно аз да работя и в НP и IBM едновременно. А позицията, която заема Дачков по случай Петров и по това кой е в Галерия ... си мисля, че има подобен контрол. Или поне договор ...

Дори да се е подписвал за хонорар, пак е достатъчно. С което вярвам,  че "Помощ" ще  си даде  сам отговор на въпроса :

Цитат
да не би да намекваш, че "по-добрият министър-председател" контролира и Явор Дачков?

Освен ако не пита риторично!... Ухилен

По този повод съм чувал следният отговор на въпросът ми защо се хваща на работа в такава медия: "ами семейство храни човека, трябва от някъде да получава нещо!"
........
      Защо ли се сещам за за една приказка от един поет:
      "Ако искаш да съм твой,
       сипвай вино и ме пой!"
Активен
S T B
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 65

Профил
« Отговор #26 -: Март 04, 2010, 11:22 »

Цялото предаване е тук http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2696/, а конкретно за агента Гоце се говори от 40:20 нататък.

Мислех си, че журналистите в България пак услужливо ще замълчат, но след като сам Гоце повдига въпроса, гюрюлтията се разраства.
Трябва да се признае, че по имотните въпроси Гоце проявява завидна последователност - след питането за подарения му (на Гоце) от Манджуков апартамент, на Иво Инджев беше поискана оставка. За апартамента повече не се чу.
Сега същото се случва на Симеон Дянков. Иска ми се да вярвам, че за милиарда ще се чуе.

За такава сума няма да се чуе и не вярвам, че има! Приказката е пусната от питащият- интервюиращият,  на когото няма да се случи нищо!!!!!! (Защо ли на едни се случва при "лош въпрос", а на други не?)  Защото питането е с цел да се покаже , че  го клеветят и че клеветникът е Дянков.
    Впрочем защо точно Дянков е прицел на доста наглата провокация. Защо този въпрос не е зададен на Цветанов, на новият шеф на ДАНС?   
    Дали не е защото Дянков има една много твърда позиция по енергийните въпроси? 

Бивш депутат, експерт по енергетиката, каза в предаване на ЕК-"събота вечер", нарече  строителството на АЕЦ Белене "кражба на века". Защото строителството е в полза на фирмите,  които ще   строят , доставят, монтират. Абсолютно проблематично е дали изобщо ще може да се изплати тази инвестиция, което ако  почне, според него,  ще е евентуално след 8-10години!

В същото време според същият интервюиран,  наши земеделски стопани не могат да усвоят помощите от Евросъюза , които са 12-13 млд, защото схемата изисква част от финансирането ~ (15 - 20%) да е собствено.   Един смислен проект- животновъдна ферма, едро земеделие, преработка на хранителни продукти, и др., се нуждае от 0,5-1 млн. Следователно земеделеца предприемач трябва да намери - предостави примерно 50 - 100 хил собствени средства.  За такъв кредит той не може да получи кредит срещу собственост от бълг. банка, няма толкова собственост.  И така компетентни и разбиращи хора остават вън и парите не се усвояват.
   Но ако някакви държавни кредити се дадат в тази насока. то ще усвоим и парите от ЕС, а и тези инвестиции започват да дават резултати  - възвращаемост след 1 -2 години!
   Ама в интерес на енергийните фирми, се напада Дянков! И играта е на всички нива в държавата. Не се ли поучихме от примера на МК Кремиковци, ЗТМ Радомир, ЗТМ Бургас,  Нефтохима и колко още..... , че мегаломанските строежи после са ни стрували доста скъпо!

Народа, хайде, не ги разбира тия неща. Може и да не ги помни. Или го баламосват с това какво трябва да помни!....Ами държавниците ?
Активен
Чосич
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Март 04, 2010, 13:31 »

Агент на ДС  Гоце ... не е клевета!
Президентът убиващ изчезващи и защитени видове за удоволствие ... не е клевета!
Приятелят на военно-престъпника Милошевич ... не е клевета!
Представителят на Путин в БГ ... след дузина неофициални срещи с Путин преди първата официална не мисля, че е клевета!
Приеманият за арабски шейх в Брюксел ... не е клевета!!!

И накрая най-неприятното за мен като българин, че не е клевета следното - този е Президент на Република България!
Активен
Помощ, граждани!
Гост
« Отговор #28 -: Март 04, 2010, 14:03 »

искам да обърна внимание и на още нещо

Преди една две години на семинар в университета обсъждахме началото на публичността. Беше казано, че нейното зараждане е в английското средновековие, когато на осъдените на смърт се е давало право на последна дума без ограничения. След това идват описаните от Хабермас събирания по кръчми, кафенета, и разбира се вестниците.
Свободата на словото е сред най-важните неща в демократичното общество. Съжалявам, че се налага да използвам клишета, но мисля, че ситуацията го налага.
Политиката, ако е демократична, е публично действие. Ако не е демократична, решенията се взимат от вождове, куководи, в имперски дворове или в партийните комитети. 
Свободата обаче не започва отвън. Тя започва със собствената воля и - за съжаление - с усилието, да се каже истината, дори тя да не е приятна.

Активен
aleph
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #29 -: Март 04, 2010, 23:32 »

Агент на ДС  Гоце ... не е клевета!
Президентът убиващ изчезващи и защитени видове за удоволствие ... не е клевета!
Приятелят на военно-престъпника Милошевич ... не е клевета!
Представителят на Путин в БГ ... след дузина неофициални срещи с Путин преди първата официална не мисля, че е клевета!
Приеманият за арабски шейх в Брюксел ... не е клевета!!!

И накрая най-неприятното за мен като българин, че не е клевета следното - този е Президент на Република България!

Чосич,

Както не е клевета и следното:

ДСБ/СДС не успяха да издигнат нормален кандидат-президент на два поредни тура за президентските избори, загубиха ги и затова сега търпят Първанов.

ДСБ/СДС не направиха нищо, за да се превърнат в нормална алтернатива на Първанов и не успяха да създадат истинска консервативна партия (народна!).

Затова сега ДСБ/СДС ще изчакат мандатът на Първанов да изтече (съвсем скоро) и ще гласуват за кандидата на ГЕРБ, който аз (а и вероятно много други) се надяват да е нормален и достоен български гражданин.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 43 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Без вратовръзка  |  На маса, край нея и под нея  |  Тема: Лозен, автобусната спирка « назад напред »
Отиди на: