Tyxo.bg counter Идиотщини
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 19, 2018, 01:43

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Идиотщини 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 25 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Идиотщини  (Прочетена 98120 пъти)
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« -: Февруари 27, 2010, 21:42 »

октомври 16, 2008, 11:12

Мислима ли е идиотщина като следната:

<a href="http://www.youtube.com/v/1Sq2YakduPA&amp;rel=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/1Sq2YakduPA&amp;rel=1</a>

ВМРО разбива ДПС и убива Ахмед Доган на връх Шипка

Няма кой да сезира прокуратурата за буйството на тези келеши...

Архивът на тази тема се намира тук: http://de-zorata.de/forum/index.php/topic,311.0.html
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« Отговор #1 -: Март 02, 2010, 17:19 »

Божидар Димитров: Паспортната мафия ще пореве и ще си отиде

01 март 2010

Божидар Димитров, министър без портфейл, пред Агенция “Фокус”.

http://www.focus-news.net/?id=f14257

Фокус: Защо така ви наричат в Македония, бяхме свикнали атаките срещу Вас да идват от властите и журналистите, а не от хора, които се представят за българи?

Божидар Димитров: Точно от хора, които се представят за българи. Този тип българи от типа на Виктор Канзуров аз ги наричам „професионални българи”. Те са част от т.нар. паспортна мафия, която преживяваше много добре, тъй като законът за българско гражданство допускаше молбите на хората, които желаят българско гражданство, да бъдат събирани от т.нар. посредници. За съжаление първата дума, която чуваше всеки кандидат за българско гражданство, беше – дай 300 евро, 500 евро, да ти оправя документите. Това беше само една от печалбите им, така да се каже „законната” им тарифа за попълване на документите. Вследствие влизаха в сговор с недобросъвестни български чиновници от различните институции, от които зависеше решаването на въпроса с българското гражданство. Институциите наистина са твърде много – Агенция за българите в чужбина, Служба „Миграция” към МВР, Министерство на правосъдието, ДАНС, Съвет по гражданство и най-накрая вицепрезидент, и навсякъде се намираше недобросъвестен чиновник, който се възползваше от това, че нямаше срокове, в които гражданинът да чуе да или не. По-заможните биваха подлагани на рекет и плащаха от 10 000 до 15 000 евро, за да получат по-бързо български паспорт.

На това драматично заседание на Министерски съвет, на което изнесох тези данни, дори Бойко Борисов, който очевидно знае повече от мен, тъй като беше главен секретар на МВР, каза, че аз съм много дипломатичен и че всъщност подкупите са стигали и до 100 000 евро. За такива подкупи аз не бях чувал, но много македонци и бесарабски българи ми се бяха оплакали, че са плащали подкупи от 10 000 до 15 000 евро, докато крупни бандити от типа на Куйович очевидно са плащали и по 100 000 евро.
С промените, които искаме да въведем в Закона за българското гражданство, ГЕРБ се бори да премахне корупцията и да я ограничи поне до минимум. Има две точки в закона, които според мен спират почти стопроцентово корупцията. Премахва се фигурата на посредника, такива като Виктор Канзуров, който никога в живота си не е работил нищо и очевидно – от това се е прехранвал. Предполагам, тъй като човек, който няма никаква работа – от какво живее? Тези хора са много вбесени затова дърдорят такива нелепости, тъй като губят много сериозни доходи.

114 000 молби са подадени през последните осем години за българско гражданство. Ако сметнем, че са плащали дори само по 500 евро, се получава колосална сума. 48 000 са одобрени, 10 000 молби са отхвърлени. От Нова година до днес са обработени още 3000. Колко са новопостъпилите, не знам.

Фокус: Има ли професия българин – доста хора като вземат паспорт, смятат, че България трябва да им осигури работа, добре платена работа, по-лека работа...

Божидар Димитров: Не, това са малко хора, някои хора. Някои като Виктор Канзуров, но има и други – в Западните покрайнини. В интерес на истината от Западните покрайнини дойдоха най-напред тези обвинения, но не публично. Това са хора, за които съм напълно сигурен, че са част от паспортната мафия. Те смятат, че България трябва да се грижи за тях, т.е. – за да бъдат българи, те смятат, че България трябва да им плаща. Тази прослойка сега ще си отиде. Основен източник на доходи им бяха т.нар. паспортни услуги – т.е. оформяне на документите на желаещите. Някои от тях съвсем легално си даваха телефоните, без имената, в обявите в македонските вестници – „попълвам документи за български пасош”, телефон... Проверките показаха, че са добре познати „българи”. За съжаление има такива, но с надявам, че с новия закон, който е приет на първо четене и ще мине на второ четене, тази прослойка ще изчезне. Ще пореве малко, ще сипе нелепи обвинения, и ще си отиде.

Фокус: Как ще преборите посредниците?

Божидар Димитров: Една година ще бъде максималният срок за преминаване на цялата процедура по издаване на българско гражданство. Промяната цели да се доближим до европейските норми и да преодолеем корупцията в процеса. Така е в Германия, Гърция, Израел, а в Румъния – само пет месеца. За първи път ние определяме срок от датата на постъпването на молбата. Смятаме, че този факт ще намали възможностите за корупция, тъй като когато човек знае, че в рамките на година ще чуе „да” или „не” на молбата си за българско гражданство, няма да се бърка в джоба, за да плаща.

Друга промяна предвижда - всеки лично да подава молбата си – или в българските консулства в чужбина, или в Министерство на правосъдието. Лично, без посредници, без самозвани адвокати или ловки граждани, които събираха пари за услугата. Ще секне бизнесът на тези хора, а той беше добър бизнес, тъй като и в Молдова, и в Македония, и в Сърбия и в Украйна хората ни казваха – техните къщи са най-хубавите и са построени в последните години в съответното село или малко градче, откъдето произхождат нашите хора. Това ще намали работата и на службите, тъй като МВР и ДАНС губеха доста време, докато проучват куп молби, донесени от един човек – дали зад всяка една има такъв човек или няма, и кой се крие зад негово лице.

Фокус: Как възникна паспортната мафия?

Божидар Димитров: Възникна именно поради несъвършенствата на закона и затова много бързо направихме поправките, тъй като знаехме какви са слабостите. Може би законодателят навремето не е имал намерение да създава корупция. Когато се правеше законът през 1998 г., един от аргументите да има посредници, беше, че нашите хора са бедни, обикновени, бесарабските села са зареяни в степта, далеч от големите градове, на север от Дунав, че македонските селяни са глупави – и затова нека да има посредници, които да им оправят документите срещу някаква такса. Второто е било просто недоглеждане, когато в закона няма срок и чиновникът не е застрашен от административно наказание, той няма да се напъва да работи.

Допускам, че е имало и политическа логика – да не се напъват много във времето, когато управляваше една партия, която нямаше интерес българите в чужбина да гласуват, за да не падне процентът на ДПС. Допускам, но не съм сигурен, чиновници, обвинявани в мудност и бавност, които са пред уволнение, сега се оправдават с това. Затова се получи паспортната мафия – в природата няма празно пространство: ловки хора забелязаха пропуските в закона и се възползваха от него. Няма срок – чудесно, седиш, чакаш, идва посредникът, взел едни пари, предлага 10 000 евро, минаваш напред с две години. Това го знаехме, много хора се оплакваха.

Фокус: Познавате ли лично тези хора, които отправят обвиненията към Вас вчера?

Божидар Димитров: Всички до един и всички те досега са яли и пили при мен, оказвал съм им всякакви услуги, свързани с обучение, подаване на документи и т.н. Какво ли не съм правил за тях – типичен случай на „храни куче да те лае”. Това е нещо нормално.

Фокус: Хората, за които конкретно говорим, имат ли българско гражданство?

Божидар Димитров: Някои нямат и мисля, че не случайно нямат, тъй като са добре познати в България. Нямат образование... Чудя се, когато са допускани посредници, защо не се е казало поне – да бъдат правоспособни адвокати. Нито един от тези бандити не е адвокат. Познавам ги всички до един, поне от Македония – просто ловки момчета и момичета, без образование понякога от типа на Канзуров... Много от тях не се чувстват и не действат като българи, и като го питам – защо правиш така, не ти ли е неудобно, ти носиш български паспорт, все пак – България ти е оказала доверие... Той казва: „Никакво доверие не ми е оказвала, аз си платих паспорта”. Оттам разбрах цифрите. България продава паспорти. Това искаме да избегнем – един ден може да ни обвинят за това от Европейския съюз. Когато има политическа воля, след като се знае, беше арестуван директорът на служба „Миграция”, но само той не би могъл да даде гражданство, трябва да има цяла верига: Министерство на правосъдието, Агенцията за българите в чужбина... Аз не съм разследващ орган.

Фокус: Обвиняват ви, че субсидирате сръбските тайни служби?

Божидар Димитров: Много интересно ми е как го правя като министър без портфейл? Аз нямам кьорава стотинка, тъй като нямам бюджет, и затова се наричам министър без портфейл.

Денка КАЦАРСКА
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #2 -: Март 03, 2010, 16:50 »

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2809831

В. Найденов: Не пипайте зубренето - въведете боя с пръчки!

Ужасно, по гнусно нещо не съм чел от години насам..
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #3 -: Март 03, 2010, 17:55 »

Забранил съм му на Дянков да говори различни неща от сферата на финансите, каза Бойко Борисов.

Активен
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

Профил
« Отговор #4 -: Март 03, 2010, 18:35 »

Това последното звучи като стария виц за българина на луната: Инженер Ганев да нахрани кучетата и да не пипа апаратурата в космическия кораб!
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #5 -: Март 03, 2010, 19:56 »

Божидар Димитров обвинен за чадър над канал за българско гражданство

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=162586

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/03/867669_viceprezidentut_bojidar_dimitrov_e_pazel_ot_uvolnenie/

С уговорката, че Марин е човек на ДСП, което значи сложна маневра на Доган. Стефан Николов е ченге, в миналото "основа" бизнес партия. Не е за чудене, че  е бил е покровителстван от косматата горила.
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Март 03, 2010, 21:07 »

Каквито и да са сложните мафиотски връзки, за  Божидар Димитров важи поговорката "Крадецът вика: "Дръжте крадеца! "
Активен
Симеон
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Профил
« Отговор #7 -: Март 04, 2010, 15:02 »

Вежди Рашидов вече е руски академик, съобщава в. Дневник.

Из писмото на академията:
Вежди Рашидов има много голям принос и за задълбочаване на традиционно приятелските връзки между Русия и България, които са на основата и на тясно културно сътрудничество
Активен

Хей, народ поробен, що си тъй заспал,
ил живот свободен теб не ти е мил...
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Март 04, 2010, 16:51 »

Ей, нерде Стамбол, нерде Кремъл! Май вълшебното килимче на Вежди е изтъкано в тайната  работилницата на службите за интернационална   мафиотска сигурност. Ухилен
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #9 -: Март 04, 2010, 17:35 »

"Повече от седем сигнала в последните няколко години са подадени за източване на металургичния комбинат "Кремиковци", като по тях не са предприети никакви действия. "

25 свидетели срещу Алексей Петров

...и сега ще гоним михаля и следствието...
А защо не се подгонят тези, които не са проверявали сигналите...да не се окаже, че са тези, които си назначавал докато беше в отдела кадри, г-н министър Ухилен
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #10 -: Март 04, 2010, 17:39 »

"Искането за среща с президента идва ден, след като премиерът Бойко Борисов коментира пред журналисти, че е забранил на Дянков да говори по други теми, освен за финанси."

И какво има да си говори с този нещастник..
Казах ти, че с Биларев ще си отвориш беля...
Бойко е зависим и послушен них другар Намигване
Активен
Anamary
Гост
« Отговор #11 -: Март 04, 2010, 21:51 »

Вежди Рашидов вече е руски академик, съобщава в. Дневник.

... и Mediapool: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=162618&srcpos=13

Да си припомним един знаков рожден ден на новоизлюпения руски академик Веждий Рашидович:

<a href="http://www.youtube.com/v/FTt1MyXCfzs&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/FTt1MyXCfzs&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;</a>
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #12 -: Март 04, 2010, 22:05 »

Според мен това е световен цинизъм с ползването на милиарди общи световни пари с помоща на които се прокарва идеологическа пропаганда от най висш тип..

Деня на красотата и е 9.9. а мотото на Достоевски Красотата ще спаси света е предложено от др. Бокова и деня също е внушен от нея. Това е престъпление с паметта на жертвите на тези престъпници. Нямат спирка пред нищо ей.
Активен
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Март 04, 2010, 22:08 »

Ченгета, продажни журналисти и изгладнели политици воглаве с Желю и Желювица.
Бай Ганю е сред нас.
Виж народе, кой те в таз робска люлка люлее, но събуди се и  слез от люлката най-сетне!
Няма време!
Активен
aleph
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #14 -: Март 04, 2010, 23:26 »

Божидар Димитров обвинен за чадър над канал за българско гражданство

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=162586

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/03/867669_viceprezidentut_bojidar_dimitrov_e_pazel_ot_uvolnenie/

С уговорката, че Марин е човек на ДСП, което значи сложна маневра на Доган. Стефан Николов е ченге, в миналото "основа" бизнес партия. Не е за чудене, че  е бил е покровителстван от косматата горила.

Rhino,

Въпросът е доста по-опасен. Така и никой не се намира да попита колко е броят на българските граждани с арабски произход, които са получили червения паспорт в последните пет години?

Може да попитат и направена ли е истинска провекра за сигурност относно тяхната принадлежност, съотв. непринадлежност към радикални ислямистки движения или просто политически организации в арабските страни. Резултатите биха били шокиращи за българското общество, уверявам те.
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 25 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Идиотщини « назад напред »
Отиди на: