Tyxo.bg counter Избори 2013
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 20, 2018, 08:59

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Архивът на "Де зората" (юли 2006 - февруари 2010) е тук: http://de-zorata.de/sites/forum
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Избори 2013 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Анкета
Въпрос: Анулирана
Анулирана
Анулирана

Страници: [1] 2 3 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Избори 2013  (Прочетена 20664 пъти)
Anamary
Гост
« -: Март 29, 2013, 18:20 »

Любопитно ми е за кого ще гласуват минаващите през този форум със затихващи функции, но все още жив!  (вижте анкетата по-горе)  Смотан
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #1 -: Март 30, 2013, 05:28 »

Anamary, аз ще гласувам за това, което в дългосрочен аспект няма алтернатива - демократичните сили, които в момента се представляват от ДСБ, "Единство" и (най-вероятно) БДФ. Надявам се много тази коалиция да няма затихващи функции, а точно обратното! Усмивчица
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Anamary
Гост
« Отговор #2 -: Март 31, 2013, 08:26 »

Дай Боже! Присъединявам се към надеждите, Rhino!  Усмивчица
Активен
S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 251

Профил
« Отговор #3 -: Март 31, 2013, 14:00 »

Здравейте!  Подновявате една много стара традиция от други форуми. Намигване  Поздравления за Anamary  

Имам предложение за структуриране  на участниците в предложената анкета:
1. Подреждането  им да бъде по азбучен ред. (Правило в проучванията. Избягване на внушение за пристрастие.)
2. В Коалиции се записва първо името на доказано най-големият от предходни участия  партньор. Затова е правилно да се напише: - Единство, ДСБ и т.н. , независимо че сигурно както и на предходните избори, основната част е от ДСБ.
3.  Протестиращите,   се кандидатират от различни  партии  .  А те са доста разнопосочни като послания и цели. Някои от тях няма да съберат видима подкрепа, защото протестиращите  и далите подписа си за регистрирането им ще предпочетат традиционните си партии, които са ги изпратили в протеста. Затова, ако е възможно, да се даде опция за  разбиване  тази група на отделните партии или да се даде възможнтост, за изписването на такива от и от евентуалния симпатизант.

ПС. Не вярвам, че в този форум ще има такива, но все пак  ще е   по точно.  Усмивчица
Активен
Anamary
Гост
« Отговор #4 -: Март 31, 2013, 18:10 »

Здравей S_T_B,
Благодаря за забележките, но ще останат за някоя следваща анкета, ако има такава.  Усмивчица
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Април 01, 2013, 15:45 »

СТБ, аз мисля, че ДСБ също е част от предходно, при това немалка. Усмивчица
Протестиращите наистина се кандидатират от различни партии. Една от тях даже им е дала цялата си квота.
Най-странно е искането за Велико народно събрание. Откъде дойде тази идея в главите на хора, които хабер си нямат от конституционализъм? Тя отдавна се лансира от Алексей Петров: преди чрез РЗС, а сега чрез новосформираната "горда" коалиция... Готин
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Април 03, 2013, 10:18 »

СТБ, аз мисля, че ДСБ също е част от предходно, при това немалка. Усмивчица
Протестиращите наистина се кандидатират от различни партии. Една от тях даже им е дала цялата си квота.
Най-странно е искането за Велико народно събрание. Откъде дойде тази идея в главите на хора, които хабер си нямат от конституционализъм? Тя отдавна се лансира от Алексей Петров: преди чрез РЗС, а сега чрез новосформираната "горда" коалиция... Готин

Май, май се оказахте прави.  Гледах интервю с Н. Неински. Останах с впечатление, че в "Единство" дават тон не хора като нея, Мартин Димитров и Ваньо Шарков, а "млади и ентусиазирани" и "участвали в протестите"!?  Това от една страна е добре, но от друга,  едни радикални и ненавремени искания могат да провалят и  добрите намерения, което ще остави част от единството извън коалицията.  Ентусиазма е хубаво нещо, но ако не е съчетан с упоритост, дали е достатъчен? ...

И още нещо,  което се набива на очи.  Охотното и удобно представяне по ТVтата на хора  като Сидеров и "лидери  на протестите" (но не на всички)  Намигване Ухилен  Накои от тези момчета, са очевидно лансирани и то от първите дни!   Може да твърдят, че ще са различни, но съм убеден, че ако влезат в НС, няма да имат ни едно различно гласуване с хората на Сидеров.  Възниква въпроса защо са ги създали, защото за мен те са поредния мутант на "генното инженерство". Дали за създаване на илюзия за "многопартийност"? За "резервен отбор"? За  увличане на младежта? Така и не разбрах тия училили са нещо? Какво са работили?
  Впечатляващи са и политическите комбинации, които възникват! Коалицията на Горд на Слави Бинев+ тази на Ал. Петров + тази на студентите от ПУ и като кандидат и водещ на листата - "проф". Боян Дуранкев от УНСС!?  Този последния е от години е чест гост на СКАТ, Алфа, ТV 3, стигал е и до бТV/Нова, редовен коментатор в радио К-2.   Икономическите му виждания са  за пълен държавен контрол, одържавяване на банки и крупни сектори. Изобщо в стил Чавес.  Затова и слагам титлата му в "" . Ако такъв бъде съветник или не дай боже управлява икономика и финансии, пак ще се преживява  89 и 96г.... 
   Изобщо голямо разнообразие от "протестни"  лидери и платформи, но за тия от Варна почти не се говори, защото протестите им избиха в "неправилна" посока.  Виж , ако направят сбирка на 30 (словом тридесет) човека в центъра на София, ще има  репортаж и коментари, но с акцент не от кои са , а срещу кого са!!!!  Въпреки това се говори само за една Протестна Партия.  Т.е. единството под егидата на Янко и АнгелЧе е част  от   новия "многопартиен" модел.

Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Април 08, 2013, 12:22 »

Сръбските власти няма да позволят откриването на избирателни секции за предстоящите у нас парламентарни избори на 12 май.

Това стана ясно, след като Демократичният съюз на българите в Сърбия изрази огорчение и възмущение в специална декларация по повод решението на сръбските власти.

Това може да се тълкува като лош сигнал за нашите двустранни отношения, смята Драголюб Иванчов от клона на Демократичния съюз на българите в Сърбия, намиращ се в Босилеград.
Активен

Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Май 15, 2013, 04:05 »

http://www.vsekiden.com/134465
Активен

aleph
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #9 -: Май 22, 2013, 00:22 »

Брей, съвсем западнал този форум.....

Жалко. В него имаше и са останали хубави и стойностни неща, но и него сектантството и неуважението към инакомислещия го затри почти като политическата партия, на която много от пишещите тук симпатизират.

То не бяха теодордечеви афери, вселенски епископални лъжецъркви...Лута се човешкият дух.

Време е за събуждане. Ножът опря до кокала и за дребно сектантство няма място. В държавата хора не останаха, простотия ни задуши докато се бяхме хванали за гушите по форумите и извън тях. Накъде отиваме и как да излезем? Накъде отива Европа и ние с нея?
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Май 22, 2013, 15:18 »

В икономиката предлагането зависи от търсенето.
От областта на духовното често е обратният случай, но това често се и забравя. Усмивчица
Активен

Михаил Новак
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Профил WWW
« Отговор #11 -: Май 23, 2013, 14:14 »

Масоните ще спасят света  Ухилен
Активен

aleph
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #12 -: Май 30, 2013, 02:21 »

А аз си мислех, че ще е ХВАЦ  Засрамен
Активен
Радомир
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #13 -: Юни 04, 2013, 17:16 »

Дядо ми беше безмилостен към глухарчетата. Едно да се появеше наоколо и той незабавно полагаше всички грижи да ни отърве от него, че било голяма напаст. Баща ми работеше много и не му оставаше време да се огледа, но и той не си поплюваше, когато се натъкнеше на глухарче. И на мен ми правеха впечатление глухарчетата, ама нали бях все още млад и зелен, дори не задавах правилните въпроси. Смътно си спомням отговора на питането ми защо глухарчето се нарича така - човек оглушавал, ако му попадне някое пухено семенце в ухото. Така и не повярвах на това обяснение, щото не бях срещал глухи хора. По-късно разбрах, че глухите, немите и слепите живеели в един отдалечен и изолиран квартал, в покрайнините над града. Сякаш имаше смисъл да се крият, след като вече глухарченото семе ги беше дамгосало ...

За мен особеното цвете си беше жълтурче. Постоянно се виреше да жлътне на припек. То, кой ли не търси място под слънцето, ама не всекиму се полага ... Обаче, не бях виждал тлъсти глухарчета, извисили оплешивелите си глави над изсъхващата трева. След цъфването на жълтурчетата аз се изнасях на плажа и нямаше как да бъда свидетел на драматичната трансформация.

Преди няколко седмици се впрегнах здраво да разчистя глухарчетата наоколо. Бяха станали толкова много, че не знаех откъде да започна. Накъдето и да се обърнех, дебели и сочни стъбла натискаха линеещата трева. До по-миналата година ги борех едно по едно, ама си сецнах кръста от много навеждане и изправяне. Един приятел ме навести да види как я карам и взе да ми обяснява колко полезни всъщност били глухарчетата. Помагали за черен дроб, жлъчка, бъбреци, стомах, и какво ли още не. Горчивите листа пък били идеални срещу газове и глисти в червата. Сконфузи се малко като му обърнах внимание, че не се оплаквам от изредените чревни болести, но веднага ме зашемети с най-важния ефект от глухарчетата - невероятно подобрявали метаболизма и храносмилането, та нищо излишно не се лепяло по тялото. Аз, вярно, малко съм се поотпуснал, ама като гледам последствията от ускорения метаболизъм на тревата около глухарчетата, май нямам мерак да пия горчивата до просълзяване отвара.

Съседите през няколко къщи се чудеха защо се мъчех с глухарчетата едно по едно, а не използвах средства за масовото им поразяване. Техните дворове са равни и зелени като ливадите в Кенсингтън. Тревата им е гъста, висока, с жилави стъбла и не позволява на плевелите да се посаждат. Гледам ги, че я поливат, торят и стрижат често, но по малко. Да, ама навремето третирали местата си с някакъв препарат, който морял глухарчета, без да закача тревата. Преди около четири години обаче, властите тук забраниха употребата му под предлог, че е вреден за околната среда. Работниците, дето се грижат за тревата, вече само я стрижат. При това я стрижат яко, та като е ниска да не си личи колко е неравномерна и рядка. Оттогава глухарчетата се размножиха прогресивно и превзеха де що публична собственост имаше. На някои места са толкова много и толкова нагъсто, че  надделяват онези, дето са пуснали най-дълбоки корени - посадени преди повече от 23 години.

Виждал съм дори три педи корен, забит дълбоко в почвата. Ха някой е изтръгнал растението, дъртият корен захранва ново стъбло, дори да е затиснат с пръст и камъни. Даже изхвърлени на боклука, такива коренища пак намират почва да се захванат и поникнат. 

Комшиите от едната страна пробваха веднъж с Раундъп, та умориха всичката зеленина и им се образуваха грозни дупки из двора. Братята и сестрите ми пък поискаха да си внесем от чужбина всичко необходимо за грижите по тревата. Нали е демокрация, тъй и направихме, въпреки моите протести. Е, вносът се оказа нискокачествен. В чувалите с предполагаема тор имаше основно зелена тревна маса, в която май са преобладавали току-що покълнали глухарчета. Дворът ни жлътна за нула време и сега му берем гайлето.

Един познат сподели, че се е предал на глухарчетата и е доволен. Не му се налагало ни да тори, ни да полива. А като стрижел даже му било кеф, щото от големите листа и сочните стъбла събирал повече материал за кокошките и пилците.

Аз пък прочетох някъде, че ако по време на покълването глухарчетата се наторели с отпадъчния от обработката на царевица глутен, те умирали. Глутенът бил протеинова смес и се ползвал за храна на кучета и котки (но не на прасета!). Та зародишите поемали твърде много протеин и умирали от преяждане. Мои бивши колеги доста пари за протеин похарчиха, ама ефект не видяха. Всъщност имаше ефект - глухарчетата значително наедряха и стъблата им станаха бая дебели, но колегите не искат да си го признаят. Пък и грехота е да хвърляш пържолки на плевелите, при положение че тревата едва-едва изправя стръкове.

Та да се върна на офанзивата от преди няколко седмици ...
Приятелите ми викат, че нямало смисъл да се напъвам. То сега бил сезонът на глухарчетата, обаче като минел месец май всичко щяло да се оправи. Жълтите главички щели да изчезнат и наоколо щяло да бъде свежо и зелено. Милите, те сякаш са забравили, че идва есен. Ново поколение глухарчета изневиделица ще се пръкнат насред тревата и на свой ред ще хвърлят семето си наоколо. И ако за изтеклите четири години без интервенция, плевелите успяха да превземат всички зелени площи, които са публична собственост, то през следващите четири, може да се настанят и по частните имоти на хората. Дето има една приказка, аз тоя филм съм го гледал ...

Някой ще попита сигурно, как точно смятам да надвия тая напаст. Ами още не съм много сигурен, но разбрах едно нещо: плевелите виреят на бедна и гола почва, покрай асфалта по пътищата или пък покрай гьолове и други хидросъоръжения. Там, където има гъста и силна трева, нямат шанс да се захванат. Поливане, торене и често стрижене (но по малко!) ще помогне на тревата да се развие, заякне и задуши глухарчетата. Вярно, няма да стане бързо, ама те и английските ливади са ги поливали и стригали барем сто години, докато що-годе ги спретнат.

Средствата за масово поразяване също ще свършат работа, ама май ще трябва да се внасят от чужбина, че околната ни среда е много хомогенна и чувствителна на интервенции. Само ме е страх да не ни продадат пак ментета, както се случи с торта ...
Апропо, сега отивам да торя с натурална, органична смес, която сам си забърквам, но и други идеи за справяне с проблема са винаги добре дошли!
Активен

Знам колко много не знам. СОКРАТ
S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Юни 04, 2013, 18:13 »

Цитат
как точно смятам да надвия тая напаст.
Ъ? Ъ? Ъ? Завърти очи

Вариант 1. Извеждате децата (2-5г) на моравата. Обяснявате им колко е хубаво да   наберат ЖЪЛТИте цветенца за мама и т.н..... Насърчаванте ги след всяко откъснато цветче.   Щом се унищожат цветовете, няма семепроизводство!  Поне при мен не се възстановяват вегетативно.... Децата, при добър подход, са  ефективни кото дресирани скакалци!!! Унищожаването не е пълно, но останалите цветове. са в рамките на санитарния минимум Намигване
Проблем:  Дворът или ливадата да са пръскани за кърлежи (ако има такива на вашите ширини). Друго, трябва да се действа бързо, в
периода на цъфтеж, а той е кратък! Тъжен

Вариант 2. В магазин "Зелен кръст" (Фитоаптека) се поръчва съответния препарат!носите и мостра за вида който искате да отстраните.  Имат препарати за точно определени видове, незасягащи другите... 
Проблем: не знаеш как ще подейства след 2-3 години на равновесието на растителността в двора. На животните?  Скъпо и върши работа за определен период....

Вариант 3. Оставаш всичко  както си е! След година или две други видове почват да изместват взелия огромна преднина вид!!! Винаги има промени в равновесието.  Доминирането на един вид е винаги временно.   Намигване  Усмивчица  Намигване  Усмивчица чакаш!!!
Проблем, чакането може да е няколко години! Но при всички случаи измененията настъпват преди следващите избори.... на което , ако не си загубил българския си навик, сме навикнали... Плезещ се

ПС. Дядо ти ? Интересен човек! Как ли се е вписвал в средата... и в системата?  Намигване Усмивчица

Активен
Страници: [1] 2 3 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Избори 2013 « назад напред »
Отиди на: