Tyxo.bg counter Избори 2011
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 23, 2018, 00:19

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Архивът на "Де зората" (юли 2006 - февруари 2010) е тук: http://de-zorata.de/sites/forum
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Избори 2011 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Анкета
Въпрос: Как да гласуваме на втория тур за президент?  (Гласуването приключено: Ноември 07, 2011, 17:36)
за Плевнелиев - 4 (44.4%)
за Калфин - 0 (0%)
с две невалидни бюлетини - 1 (11.1%)
да не гласуваме - 4 (44.4%)
Общ брой гласове: 7

Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Избори 2011  (Прочетена 24055 пъти)
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2011, 21:13 »

Хаха ха ха ...така направи и с Боко...сега и с този палячо...дали мъгливите сини очи още не те стискат за гърлото:)) Ухилен Ухилен
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 25, 2011, 21:06 »

Внимание, Внимание, Внимание!!!!

Призовавам всички на следващия тур да гласуваме с празна или грешна бюлетина. така ще разпознаем ИСТИНСКОТО ни лице от ВКИСНАТАТА манджа, която ни предложи политическата класа.

Аз лично за президент гласувах, като задрасках имената на Калфин и Кунева. В неделя обаче, колкото и да ми е неприятно, ще дам гласа си за Плевнелиев. Ако сме я докарали дотам, че милиционеркапитализмът ни да бъде в момента алтернативата, голяма част от причините за това дередже трябва да потърсим у себе си.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15481303,00.html

Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 25, 2011, 21:33 »

На глупави и клеветнически намеци особено от приемани за приятели не отговарям.
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Anamary
Гост
« Отговор #18 -: Октомври 25, 2011, 22:24 »

На първия тур за президент гласувах с невалидна бюлетина. Бях категорична, че няма да гласувам на втори тур. Сега имам нужда от размисъл, не знам кой вариант ще надделее до неделя... Винаги съм гласувала по вътрешно убеждение и сегашната ситуация хич не ми е по сърце, но на кого ли е...
Активен
cveta
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 87

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2011, 11:09 »

"Хаха ха ха ...така направи и с Боко...сега и с този палячо...дали мъгливите сини очи още не те стискат за гърлото:)) Ухилен Ухилен"

Вотът е таен  и свободен, Всеки има право да постъпи  според собственото си убеждение и  никой няма право да му държи сметка, особено ако се пише демократ. Нито пък някой му е дал , освен ако сам  не си е присвоил правото, да диктува на другите  какво да правят и как да гласуват или не. Щото  сам не би приел на него някой да му  казва  кое е правилно  или не.
 Лично мен краката отказват  ме заведат до урните , няма сила която да ме накара.Не си въобразявам , че мога нещо да поправя, като знам , че и това  е пораженческо.  Когато видя  , че се е кандидатирал  достоен и свестен човек , тогава   ще гласувам.  Така че  нека запазим поне едно  от демократичните си  качества - да си останем толерантни  към избора на другите и  към  правото им да не мислят като нас самите.
Активен
Симеон
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 26, 2011, 12:21 »

Да, за първи път от 1979 г. не отидох да гласувам. Чоглаво ми е като да съм гузен, ама ако бях гласувал, щях да излъжа.
За втория тур още не съм решил...
Активен

Хей, народ поробен, що си тъй заспал,
ил живот свободен теб не ти е мил...
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #21 -: Октомври 26, 2011, 16:02 »

Това не е най-малкото зло, това е подредното зло с другите дрехи. Това го знаете всички тук но нямате никакви доказателства - преки а само коствени, защото ви липсва идентитета на генезиса за настоящите на сцената. Това е резултат от модела в който съществувате към момента и от който сте част. Това фактическо състояние е следствие от социалното инженерство и политическото инженерство на територията ни, чрез които се поставят хората в ситуация да грабват бюлетина и да гласуват за имажинация, създадена и формирана от медийна пропаганда. Вие въпреки, че сте наясно с това отказвате да и се противопоставите с отказ за фактическо активно участие в процеса. Работите в него с физическо действие и резултатите, които постига статуквото със сложилото в подчинение и ръка над  форамата (демократични структури) иважда онова от което се нуждае но не за ваша услуга а за собствените си цели.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #22 -: Октомври 26, 2011, 16:40 »

Обаче призовавате да се "копува" по малкото зло, което дефакто е форма и част от самото зло.
Участвам в опазването на инфраструктурата по която може да се проведе волята на българския избирател но не взимам участие да изпращам по нея да циркулира продукт на който на етикета има само измислено име и липса на състава от продуктите от който е съставен и в който състав да съм уверен, че отговаря на изискванията ми, гарантирано от други системи, които при липсата на пряк контрол и възможност да проверя да ми задоволяват изискванията. Правя сравнителна извадка за да проверя какво всъщност представлява това което ми се предлага с едни проби от където мога да извлека чисти резултати от извор на който познавам водите и потчетата към него и техните изворчета и почвите и онова което ги е замърсявало в годините. Извличам пробите от места където има пряк идентитет. Там към момента се оказва, че този продукт се стича помия от миналото и продукта има съставки от всякакви вредни съставки, които ако се изследва ще покаже дози радиоактивни опасни за здравето на гражданите.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #23 -: Октомври 26, 2011, 16:50 »

Как правя това. Изваждам листата за общински съветници и гледам. В нея не виждам само етикета на продукта а неговия състав и подпродукти от които е съставен и неговото движение на политическата сцена и поведение, допирателни с други продукти и техните състави и силата на радиоактивния фон с който вероятно са заразени.

ОБЩИНСКИ СЪВЕТ за Гърмен

2. ПП "ГЕРБ"
  1. Стоян Асенов Стругов
  2. Асим Ахмед Адемов
  3. Ибрахим Сюлейманов Джуркин
  4. Верхад Шефкетов Ислямов
  5. Величка Димитрова Касова
  6. Борислав Кирилов Мудев
  7. Екатерина Николова Татанова
  8. Шукри Рамаданов Османчев
  9. Сейхан Рифадов Ахмедов
  10. Кязим Джамалов Балджиев
  11. Костадин Георгиев Марков
  12. Стойко Иванов Кременлиев
  13. Тодор Кирилов Марков
  14. Стоян Георгиев Цветков
  15. Любомир Валентинов Павлов
  16. Огнян Асенов Касов
  17. Розен Илиев Марчев
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #24 -: Октомври 26, 2011, 16:56 »

От този предложен съвет има 2-3 които познавам само по (етикета) - името. Вероятно ги познавам и по физиономия. Останалите познавам по съдържания. Познавам ги лично, познавам и рода, познавам този род, познавам хората от този род. Познавам личността и неговия капацитет, познавам родителите му или дядовците му лично. Познавам политическата му каламбурщина или ако е млад, тази на родителите му. Познавам какво е неговото възпитание и колко е неговото познание. Мога да преценя къде се намира към момента и в тази конфигурация по реда в листата за какво служи и на кого служи, без той самия да може да прецени това.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #25 -: Октомври 26, 2011, 17:03 »

Това го могат и много агенти на ДС и старите кримки от МВР. Това го могат и старите политици с връзки в тези системи.
Остава проблема какви са тези, които могат да подреждат тези схеми по рафтовете към които българския избирател - гражданин се запътва и дава своята си воля. Естествено сте наясно кой има лицензите за построения супермаркет или по точно реновирания супермаркет, лъснат и с приковани рафтове и наредени по него лъскави буркани и изпращи ви към тях брошури с промоции. Когато отворите капачката ще усетите какво пак "по малко зло" сте си купили.
Активен
aleph
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 26, 2011, 17:34 »

Стонито,

Наистина нещата, които пишеш не са психически здрави.

Така е отдавна, но днеска надмина себе си. Твърде богат вътрешен свят.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #27 -: Октомври 26, 2011, 19:01 »

Така ли? ... твърдя, че съм само свестен:)

Започваме с първия от списъка. Директора на секуларното гърменско училище, което се слави от край време на езически комунистически и сатанински център, което шлифова и възпитава в в комунистическите идеали на баща му Асен Стругов - социалистичерски поет и член на ордера на групата интелектуалци, подкрепящи първановщината и социалистическото изкуство. Този лично ме е драл и възпитавал с тояга когато бях малък и незащитен от никого в измислените им норми.

Под патронажа на г-жа Зорка Първанова

http://www.lib.bg/kampanii/4bulgaria/maraton_bibl.htm  

Стоянчо - член на СДС просто се продал на собствените си господари, сменили името си сега с ГЕРБ. Личен приятел на последния от групара Розен Марчев. Наследник на борец против фашизма и капитализма, член на партията, кмет на Марчево и агент на икономическа полиция, водач на друг агент, който е баща на днешния заптия в Гърмен. Лични приятели и делящи всичко. От своя страна пък брата на зптието е един от шефовете на местната мафия, по стара традиционна рецепта.
Стоян Стругов е тук в нета и ми се крие като последната шушомига. Страх го е защото аз съм отговорен само пред съвестта си и мекото на хляба не ми зависи от твърдостта на езика.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #28 -: Октомври 26, 2011, 19:12 »

Ако опитаме да попитаме по метода на Иво Беров - какво мисли за построените от правешката тояга, като му припомним думите на новия им  тапунгер - Боко...ще му проличи чсно що за съдържания има този водач на партийната листа на десните у нас антикомунистически форми с коитъо се кичат. Това е лецимерие, лъжа и измама за да заеме поста от който другарите охраняват зорко какво се преподава на децата на днешна България. Демек е инструмент на статуквото. Какво е по раличен той от която и да е било пионка на Калфин, разбирай - първановщината? Само с фалшивия етикет.
Активен
S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 251

Профил
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2011, 09:53 »

...........Ако сме я докарали дотам, че милиционеркапитализмът ни да бъде в момента алтернативата, голяма част от причините за това дередже трябва да потърсим у себе си.

Напълно верно!
.......
    Аз ще гласувам на втория тур с подозрение и  страх. Страх да не вземе БСП за 3ти път президентството( и контрола на службите). Защото не мога да си представя, че   Калфин ще е нещо по-различно от Гоце като насока и провеждане на политика на   лобистки енергийни  и чужди интереси, от които ще останем икономически в 3тия сват още десетилетия.  Защото ме е страх че   на първи тур част от симпатизантите на ДПС са гласували за Герб и сега след  инструкциите на Доган ще бъдат накарани да гласуват за БСП. Друга част , негласувалите от ДПС ще гласуват директно, а те са около 7-8 %. Това   може да преобърне вота. Към това ще се добави и "протеста" на Атака, приказките за възможнвости да се вземат още гласове от негласувалите в полза на Герб , което е твърде съмнителна концепция, не виждам от къде.  Чрез  президентството за БСП ще е въпрос на месеци да   предизвика  нови парламентарни избори,(вече настройките на избирателите и разпределението на силите в парламента  ще са други) при което   ще   управлявя   чрез експертно  /служебно/ правителство или чрез "широка и патриотична коалиция" Намигване Ухилен...   Един от приближените до стратезите на свалянето на ОДС чрез НДСВ и на реставрацията на "несправедливо демонизираната тройна коалиция" - Райчев, наскоро изтърва репликата, че "от тук нататък ще се управлява чрез коалиции"!    Не е ли подозрително? За мен е!   Изписаха се куп обвинения за превземането на властта от една партия - Герб, но се мълчи и не се коментира че 8 или 10 години  една Партия и среди управляват  напълно или частично (за тях частично си е преглъщаемо  нещастие).  Дори БСП имат нахалството да говорят за путинизация на властта от ББ и РП!?!?!  А нима вземането на поста от Калфин не е за вариант точно този вариант за запазване на позицията от Гоце и Калфин? ......
    Плевналиев и ББ не могат да обсебят властта в такъв размер, дори да искат.  Защото 99% вероятно е, че ББ изпада  в малцинство след 1,5година. Герб няма нито традициите нито потенциала на БСП за боравене и използване на  властта. И не най-маловажно е, че Плевенлиев не е отраснал като апаратчик  и   след  1,5  години ще е напълно самостоятелен.
 Не че ми е фаворит или нямам съмнения за него, но поне имам съмнения и за добрите му и за слабите му страни. А за Калфин и Данаилов такива съмнения нямам!  100% гаранция какви са и за какво ще действат.   Лошите страни, ако някой е забравил какво представляваше предното президентство,  са ясни. Добри... не виждам!

Някоий ще каже,  "стига с това гласуване  за по-малкото зло"! Няма алтернатива!!!..... Разбира се алтернатива има. Да гласувам за по-голямото. Или да не гласувам! С което косвено пак давам възможност на други да определят избора или косвено пак помагам на кандидата с резервен изборен потенциал  - Калфин. И затова ще гласувам за Плевналиев!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Избори 2011 « назад напред »
Отиди на: