Tyxo.bg counter Иван Костов
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 23, 2018, 00:14

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  България. Строители и рушители  |  Тема: Иван Костов 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Иван Костов  (Прочетена 8689 пъти)
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 192

Профил
« Отговор #15 -: Април 14, 2011, 20:30 »

Преглеждайки по диагонал тази за мен остаряла тема Костов се очудих на страстите, които са се завихрили тук от...нищото.
Случвало ми се е да влизам в сградата на Народното събрание и да ги видя всичките на живо, в акция не толкова на трибуната и в участие при гласуване, а по-скоро лежерно разговаряйки, уговаряйки, преговаряки по кулоарите. Малко от тях ми направиха впечатление на сериозни, замислени за проблеми държавници. Във въздухана Парламента витае аромата на лъжата във всички нейни форми. От безобидното премълчаване и измъкване от отговорност, до решителното взимане на осъзнато вредни за народа решения, както се знае срещу заплащане в брой или натура.  
Защо описвам това, за да обясна, че за мене политиците ни са хладнокръвни циници. Някои като Костов са надарени с много аналитичан и пъргав ум. Да, всички имат някакви таланти за са стигнат до парламента И някакви негативни черти, които им пречат да свършат работата, за която сме ги допуснали до тази зала.
Моля, интелигентните приятели тук, да гладат трезво на нещата, да анализират минало, настояще и бъдеще, програми на политици, изисквания към съответните кандидати. Аз не желая да ме призавават и поругават заради някоя от всички тези политически фигури, които са също само божии твари!
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #16 -: Април 14, 2011, 20:42 »

Секуларната държава е приемам единствено като парламентарна такава в която парламента не е просто парлама. В момента в който реша, че това е точно само парлама или друг тип управление, което си проплъзва рачичките върху мен...веднага го обявявам за свободно от волята ми и общия интерес да ме представлява и още по малко да ме управлява.
Дори спирам да плащам данаци а ако настоява, напускам а ако ме спира ще яде тоягата.Ухилен
P.P.
Забравил съм...ако нямам право на избор...ставам най лош...мноооого лош...така, че е редно държавата или иначе казано онова, което съм благословил и благоволил да ми се меси да внимава мноооого.
Активен
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Април 14, 2011, 21:05 »

Анджак, Стони! Не агитация с тояга, а разумен анализ  на ситуациата, кандидатите и задачите, за които те ще бъдат изпратени в Парламента. Имената идват чак на края, а божествените, те когато са слезли при хората, са също само човеци....за един кратък човешки животец!
Активен
Михаил
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 127

Профил WWW
« Отговор #18 -: Април 14, 2011, 21:19 »

Така е Фана, но кой ще те чуе... Който не е с Костов е едва ли не против демокрацията - това изяде главата на много хора. Мен лично винаги и жестоко ме е отвращавало мисленето чрез подобни стериотипи. Човекопоклонството в политиката, а и навсякъде другаде е все още непреодолян или неосъзнат култ към личността. В човешкото съзнание са живи все още много кумири, които ако не се строшат нищо добро не ни чака. Някой ще каже, че съзнателно дразня привържениците на Иван Костов, това не е така, а и слабо ме интересуват тезите на партийците. Най-сериозното възражение срещу Иван Костов са самите костовисти, особено когато излязат с номера, че видите ли, ако не е той, кой тогава?  Моля? За човек ли говорим или за Господ?  Още по-лошото е че в някакъв момент се стига до почти религиозни изстъпления. Ако напълно независим и стоящ отстрани на нашите политически страсти човек се разходи из няколко форума или по стените на про-костовистите и реши да събере в един образ всичко което се пише за действителната персона, то този събирателен образ ще има много малко общо с оригинала и много общо с някое митично създание от егейската зона.... примерно.  Ухилен Ухилен Ухилен  В другия лагер на анти-костовистите положението не  е по-различно. На талази се излива някаква налудна ирационална омраза към човек подобострастен на тях самите - съвсем закономерен процес в който причината за омразата е вече създадения фалшив образ. Двата лагера са като скачени съдове в които циркулира сериозния проблем на робското съзнание, търсещо, но не намиращо Изход...  Това автоматично поставя въпроса, който е поставен по-горе за "месиите". Дали пък преди да прави демокрация не е зле човек да се освободи първо от собствените си демони и идоли?
Активен

Ecce Homo Религия и Философия на историята

Πο-δοβρε Де-зориран от колкото дезориентиран
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #19 -: Април 14, 2011, 21:21 »

Точно смятам, че си ме разбрала и ти...
Но нека сега да влезнем в час...точно в днешния ден...седмица, месец...и ето идват президенстките избори а те са освен гаранции на гаранциите са и знак на знаците. Самата тази институция и над функционална а избраните за нея не са за да функционират а за да гарантират. И изобора, че това ще е еди кой си не е по и заради някакви платформи и задачи и как ще ги изпълни а дали ще гарантира изпълнението на следващия на следващите парламентарни избори.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #20 -: Април 14, 2011, 21:39 »

http://www.president.bg/admin.php

Надникнете в състава на тази институция...та по време на социализЪма имаше повече необвързани с левашките идеи.
Активен
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Април 14, 2011, 21:53 »

Михаиле, нас ни делят едва 20 години от краха на тази зловеща диктатура. Ние сме в чиста проба посткомунизъм и се учим все още да си стоим на  нозете, камо ли да крачим с лекота по съзнателно избрания от нас друм. Обществото е омотано в пашкула от тайна политическа полиция, която и сега и тук слухти и продължава да плете нейните невидими мрежи. Затова на хората, които искат просто да живеят свободни е нужно толкова усилие. Измъкването от лепкавите влакна на този отровен пашкул ще продължи още известно време. Едно е сигурно, всяка лъжа излиза наяве, всяко зло е обречено на провал. Да му мислят играчите, които са се хванали да слугуват на коварни задкулисни човеци- всичко  се заплаща и на този и на отвъдния свят.

Стони, не ме интересуват имена, а програма. "-Аз обещавам това, това  и това. Аз категорично няма да...и на всяка цена щe направя това, точка!" Да можем след година да направим преценка свършил ли си е задачките, за които сме го цАнили или не е!  Нищо друго не ме интересува.
Единствено дали танцува аржентинско тАнго. Ако, го избирам без да питам за друго!
Активен
S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 251

Профил
« Отговор #22 -: Април 15, 2011, 00:11 »

Цитат
не ме интересуват имена, а програма. "-Аз обещавам това, това  и това. Аз категорично няма да...и на всяка цена щe направя това, точка!" Да можем след година да направим преценка свършил ли си е задачките, за които сме го цАнили или не е!  Нищо друго не ме интересува.

Точно !
 Да се говори за личности,  а не за идеи и програми,  е просто начин да се отклонява човек от целта. Волно или неволно. Това е просто другата страна на една и съща тактика, крайната цел на която е:
1. Да не се гласува.
2. Да се гласува за НОВИ личности, като  Симеон , Гоце, Бойко. И като мине време , да се търсят пак  нови. Щото, те били   по-важни от идеите. И после , като  след две три години се разбере , че и те са карали в същия СТАР коловоз, че и те продължават   без  Гоце, Симо , Овчаров да ни карат   като овце към АЕЦ Белене за  да вегетиране с десетилетия,  ще си говорим пак за "личности"  - стари или НОВИ и пак ще вегетираме.
     Затова   предлагам да се съсредоточим  повече върху програми, принципи, и ЦЕЛИ (близки или далечни) и да отделяме по-малко  писания на имената.

Активен
Симеон
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Профил
« Отговор #23 -: Април 15, 2011, 09:31 »

Чувствам се принуден да оправдая повдигането на тази "остаряла" тема, тъй като намирам за целесъобразно да се коментират и оценяват действия и политики в настоящето, където емоционални спорове а ла градинката пред Централна баня в София имат съмнителен принос за демократичното (не)разбирателство. Не е необходимо споменаването на името Иван Костов рефлексно да извиква понятията "костовист" и "син комунист".

В този смисъл искам да потвърдя казаното от Михаил, че не ръкоплясках, когато Костов хвалеше Цветанов, но затова пък достатъчно звучно, когато му поиска оставката. Цитатът от frognews целеше между другото да покаже, че след случката с Дянков, отново политик официално застъпва мнението, че гоце осребрява президентстването си за сметка на поколения български граждани. Действие (Костово), според мен, достойно за ръкопляскане.
Активен

Хей, народ поробен, що си тъй заспал,
ил живот свободен теб не ти е мил...
Deni
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« Отговор #24 -: Април 15, 2011, 10:53 »

Прави впечатление, че самото споменаване на името Костов често поставя говорещия в много особена  ситуация, която може да избегне  ако навреме направи уточнение, че лицето НЕ се казва Иван. В противен случай изпада в положение да се отбранява или най-малкото да бъде въвлечен в  полярни спорове.  Вероятно затова забелязвам и тук  уговорки  от типа” признавам го, но не му се кланям”—нещо като застраховка, входящ код, рапорт даден-рапорт приет, в противен случай  пропусналият  го рискува да получи “ист” като добавка към името си и блиц психологически портрет като бонус / отива да провери цвета на партийната си униформа /--нещо, което предизвиква нищо повече от смях и съжаление, но…такива  са рисковете, когато  гледаш на останалите от висотата на собствената си непогрешимост.

Написаното от Fanna за морала и амтосферата в НС никак не ме учудва.  Достатъчно е просто да следиш събитията, макар и отвън, за да стигнеш до подобен извод.  Затова, и понеже не обичам да правя компромиси със съвестта си за сметка на чужди решения, независимо от къде дошли, съм отказвал покана за партийно членство.  И точно, произлизащо от съвестта ми,/ отчитайки известните му, коментирани  до баналност недостатъци /  мисля  Иван Костов за най-завършения, зрял и опитен политик в дясно и изобщо в страната, точно заради  визията и идеите му и не виждам нищо срамно това да бъде казвано! Както и нищо еретично, както бе подменато тук,  да бъде овластен в  името на демократизацията на България, па макар и с цената на параноята  у мнозина.
Активен
Михаил
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 127

Профил WWW
« Отговор #25 -: Април 15, 2011, 11:48 »

Всичко е много хубаво, даже прекрасно, но само до момента в който трябва да се броят пилците. Лозунгите и душевно-политическия стриптийз само допълва картината, неистовото желание на адепта да се разтвори, безусловно отдаде и да бъде погълнат от Кумира си. В това няма нищо ново, но това не е политика, а емоция...

Драстичната, дори според мен катастрофичната загуба на подкрепа за двете сини партии по-скоро доказва тезата, че проблема е повече в тях от колкото другаде, само дето не си го признават или го правят с някакви локумени обтекаеми фрази, които на практика са прах в очите.  Първото с което започва всичко е доверието, когато то бъде загубено, за каквото и да се говори, дали за имена или програми ще е все тая.
Активен

Ecce Homo Религия и Философия на историята

Πο-δοβρε Де-зориран от колкото дезориентиран
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

Профил
« Отговор #26 -: Април 15, 2011, 12:18 »

Дени, на мен и на такива хора като Фанна и Михаил, като Дани Горчева,  не ни трябват входящи кодове и уговорки.

Аз нямам нужда да се самодоказвам. Съфорумците знаят защо. Не козирувам и не рапортувам на никого. Усмивчица
Не нося партийна униформа. Михаил носи расо, но то няма нищо общо с Максим и ДС.

Привърженик си на Костов -  това е твое право . Никой от нас не го наруши. Това е свободен форум.И щом свободно изказаните мнения ти пречат, то значи проблемът си е твой и на такива като теб.

Ако разминаването ни в принципните позиции за лявото и дясното се окаже непреудолимо, то не ти, а аз и хората като мен ще се оттеглим от форума.

Но все пак , не е зле да препрочетеш и да се замислиш над написаното от Михаил и Фанна. За да не изпаднеш в излишен фанатИЗЪМ.
Казаното от мен явно ти послужи за  тръмплин да докажеш тезата си, но ни най малко не си го разбрал.
Намирам тонът ти за нетолерантен , но няма значение.  Усмивчица

Активен
Симеон
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Профил
« Отговор #27 -: Април 15, 2011, 12:45 »

Аз пак приканвам за разговор по същество. Нека да се обсъждат предимствено конкретни политически постъпки, а не личните пристрастия на участниците в дискусията. В противен случай се губи излишна енергия. И, както сподели напоследък наблюденията си върху статистиката Милен, форумът губи привърженици (макар това да не е единствената причина).
Активен

Хей, народ поробен, що си тъй заспал,
ил живот свободен теб не ти е мил...
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

Профил
« Отговор #28 -: Април 15, 2011, 12:57 »

Симеоне, спадането на интереса към форума  е проблем, който Стопанина би трябвало да прецени и реши.
Не става въпрос за лични пристрастия, а за позиция по принципни въпроси. За това си прав - трябва да се дебатира по същество.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #29 -: Април 15, 2011, 15:12 »

Но какви програми, какви платформи!!?...ние сме в навечерието на президентскти избори в които се гласува за личност, за глава на държавата за следващите 5 години, който е и главнокомандващ и шеф на външното и вътрешното контраразузнаване дефакто. Той е фигурата, която ще даде реалния идентитет на държавността ни, защото абривиатурите и структурите и сега при агент Гоце ги имаме но както виждате него освен в Москва не го щът никаде другаде. Това, че сям си сменил името и гражданството не ме прави априори учасник в пълноценния живот. Пълноправния да но не и пълноцения, което е основния белег на фасадата и фасадната демокрация. Надписите на етикета и съдъжанието не отговарят на реалното съдържание в буркана и състава му може да се промени именно ако се опечета и разлупи капачката му..похлупака му трябва да се избие за да се промени това с една реформа или много реформи, които да са под общ код РЕФОРМАЦИЯ. Дали има материал да се напълни и изпълни с вярно и реално съдържание е въпрос на който отговора е еднозначен. Да има ...макар и с променени качества и подменени стандарти в една нормална , стегната и опртимизирана система, този мАтриал ще работи.
Активен
Страници: 1 [2] 3 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  България. Строители и рушители  |  Тема: Иван Костов « назад напред »
Отиди на: