Tyxo.bg counter Гражданско движение и вълнения на граждани
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 23, 2018, 00:15

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  България. Строители и рушители  |  Тема: Гражданско движение и вълнения на граждани 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 22 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Гражданско движение и вълнения на граждани  (Прочетена 62195 пъти)
Помощ, граждани!
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 116

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2010, 23:29 »

г-н Дечев, ако не разбирате защо съм си изтрил постинга, значи не вярвате във възможността да не "интригантствам"

намирам това за много тежка констатация

но не я приемам за валидна в скучая, а за съжаление, от последния Ви текст, разбирам, че това е просто още един повод да се защитите 'ad hominem', както винаги

колкото и да Ви е трудно да повярвате, слушайте: съществуват хора - и аз се старая да бъда такъв човек - които вършат неща защото вярват в определени ценности

аз, например вярвам, че развитието на истинско гражданско взаимодействие зависи от качеството на публичната среда, от нейната откритост, от възможността за дебат, от ценностите, които се изповядват от членовете му и други такива неща

в моите постинги по "Вашата тема" аз не веднъж съм писал точно това - може да проверите, но едва ли ще има ефект

впрочем, пиша и по темата за климатичните промени; там поне имам претенцията да знам някои неща

лека нощ
Активен
Teodor Detchev
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 83

Профил WWW
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2010, 23:44 »

Добре, да дадем пример за разбирателство. И аз ще изтрия постингите си и край на тази глупава свада.

Иначе, не мога да отрека, че чета постингите Ви за климатичните промени, при това доста внимателно. Което си е така - така си е.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #17 -: Ноември 01, 2010, 00:37 »

г-н Дечев, моето опасение, че ще подхванете въпросът на лична основа (което е честа грешка при Вас) ме накара да изтрия постинга си

наистина, аз нямам информация за това, в какво се е изразявала тази активност, но имам пълното право да отбелязвам специфичния й тайминг

как ще интерпретирате това, зависи само от Вас - може да ме нападнете като интригант, а може и добросъвестно да ми отговорите

Колко много бих искал да знам защо г-н Дечев консултираше "форумните полицаи" и полицейския синдикат?
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2010, 06:09 »

съществуват хора - и аз се старая да бъда такъв човек - които вършат неща защото вярват в определени ценности

истинско гражданско взаимодействие зависи от ... от възможността за дебат, от ценностите, които се изповядват от членовете му

----

не вярвате във възможността да не "интригантствам"

да се защитите 'ad hominem', както винаги

колкото и да Ви е трудно да повярвате

може да проверите, но едва ли ще има ефект

Готин

Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Teodor Detchev
Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2010, 11:35 »

Стони,

Вече и аз започвам да се чудя защо съм го направил. Може би от чиста наивност - бяха ми симпатични. Последното смятам за твърде сериозен мотив - какволи на правим за хората, които са ни симпатични. Не е ли така ?
Активен
Teodor Detchev
Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2010, 15:14 »

Да освежим малко обстановката:

Сайтът "Рога и копита" съобщава следната гореща новина. Дано тя подобри настроението на участниците във форума:

ДГД и АБВ се сливат

Сдружението ДГД - ЕКИПА на Алексей Петров - Трактора и движението АБВ на Георги Първанов - Гоце ще се слеят. Това научи наш двоен агент, впрочем, троен, защото работи и за нас все пак.

След първите реакции на абревиатурите се е състоял общ кризисен пиар щаб. Отчетено е, че ДГД означава "Да го духаш" на мрежовия жаргон в чатовете, а АБъВъ се допълва спонтанно с детско-юношеското ГъЗъ.

Щабовете са се договорили за работно име ПАК ЕБИГО : ПроАктивна Коалиция за Екипна България И Гражданско Общество.

За говорител на новата коалиция ще бъде поканена Румяна Желева.

Извинявам се на дамите за леко вулгарния характер на публикуваната новина, но не можем да я пропуснем поради фундаменталния й характер  Ухилен
Активен
Симеон
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Профил
« Отговор #21 -: Ноември 01, 2010, 17:37 »

Нямах намерение да се изказвам по темата, защото като на обикновен български лапнишаран и на мен ми дойдоха в повече превъплащенията от последните седмици - щурци се превръщат в обикновени хлебарки, в граждански движения прерастват цели "научни" проекти, че даже и Президентството ... с нетърпение очаквам утрешния ден каква метаморфоза крие - вероятно е Конституцията да се окаже ръководство за отглеждане на буби.

Та както казах, нямах намерение да се изказвам, но някъде в интернет попаднах на това долу и не се устисках.

Колкото и невероятно да се струва на запознатите с българската селскостопанска техника, това е трактор!!!

Активен

Хей, народ поробен, що си тъй заспал,
ил живот свободен теб не ти е мил...
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #22 -: Ноември 01, 2010, 21:59 »

Стони,

Вече и аз започвам да се чудя защо съм го направил. Може би от чиста наивност - бяха ми симпатични. Последното смятам за твърде сериозен мотив - какволи на правим за хората, които са ни симпатични. Не е ли така ?

Знам, че това което пишете е истина. Знам и че Милен радев го знае. Има и други тук които го знаят.
Тук се крие едно разковниче за много отговори и то за верни отговори на много въпроси от днес а и от утре.
Активен
aleph
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2010, 02:20 »

G-n Detchev,

Mnogo sa interesni Vashite simpatii:

- Simpatichen Vi e Alexey Petrov
- Simpatichen Vi e Marchelo Dzhotolov
- Simpatichen Vi e rektorat na UNSS

Izobshto grupa ot simpatichni hora, otkadeto i da gi poglednesh. Kak da ne se prosalzi chovek ot priznanieto, che policejskijat protest Vi privljakal poradi simpatija kam obiknovenija policaj? Naistina trogatelno, g-n Detchev Усмивчица))!
Ima edna podrobnost - ne vseki e gotov da Vi jade razvalenata politicheska mandzha. Ot Vas laha na dalboka politicheska izmama, no dokato ima zabludeni hora (vjarno nishtozhno malko na broj), koito da Vi kupuvat lazhite, shte ima na kogo da prodavate. Vie ste celufanat na Alexey Petrov, negovata butikova marka za razprostranenie v malko po-intelektualnite sredi, no za Vashe sazhalenie produktite Vi tvarde rano se razvaliha i si zamirisa na mutrenska buhalka.

Ne Vi zhelaja uspeh. Zhelaja chas po-skoro vsichkite Vi nachinanija da se provaljat, zashtoto - taka vjarvam az - shte e po-dobre za mojata strana.
Активен
user
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2010, 08:26 »

Стони,

"Този проект беше разбаротен изключително добре и в неговото разработване участва и Алексей Петров."

http://www.bnews.bg/article-17371

"Парите не миришат" - Веспасиан
Активен
Помощ, граждани!
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2010, 12:23 »

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/200789595-Ivan_Kostov_Edva_li_shte_se_stigne_do_predsrochni_izbori.html
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2010, 21:21 »

"Този проект беше разбаротен изключително добре и в неговото разработване участва и Алексей Петров."

http://www.bnews.bg/article-17371

"Парите не миришат" - Веспасиан

Както се казва в една приказка: На готово бебе, всеки се натиска да е баща.
А какво стана с бащата на полицейския синдикат Бойко Борисов и събащицата му Цветан Цветанов?
Или такива бях за да вземат изборите за да не свършат онова, което трябва да се свърши?
Сега нова песен по радиото и телевизията за нов баш майстор на готовото ..
ДНК - то му още не е проверено и сега вещиците взеха да прорукуват, че той е дело на Алексей Петров, който мътил главите на полицаите да стачкуват, което показвало, че синдиката не припознава Боко Тиквата като негов баща.
Тогава защо Алексей Петров си ритна сам бакърката с този синдикат, който се разбунтува и бутна онези, които го държаха в ДАНС като много умен с едно око сред слепци???
Не ви ли е срам да плещите глупости и да назовавате какви ли не боклуци за родител на една нормална организация от млади и независими и от никого не управлявани хора?
Активен
Teodor Detchev
Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #27 -: Ноември 02, 2010, 21:27 »

Абе Стони,

Как да обясниш на хора, дето всичко им е ясно, че полицаите най-малкото се пазят от ДАНС-аджиите, да не кажа някоя още по-крайна оценка за отношението им. А по онова време, на всичкото отгоре в ДАНС имаха чудовищно по-високи заплати в сравнение с полицията, барабар с "бопаджиите". Ама пусто, нали и Стоунхендж е направен от Алексей Петров ...

Колко по-лесно и приятно е да се замеряме с конспиративни теории. Млади били, нормални били ... Абе, всички са от машинотракторната станция - нали и "таймингът" съвпада.  Ухилен
Активен
Помощ, граждани!
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2010, 22:00 »

беше по-добре да не продължаваме темата, но нека изясним нещата

Алеф, впрочем, го е казал доста добре: симпатия към Алексей Петров и лица от неговото обкръжение, симпатия към полицаите и техният синдикат, баща на когото е - цитирам - самия Бойко Борисов

все по едно и също време (да цитирам и себе си Ухилен )

аз няма какво да добавя към картина, наистина

Активен
Teodor Detchev
Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2010, 22:19 »

Ами и аз не се сещам в момента за нещо повече, освен да Ви върна към написаното от Стоян. Иначе темата сякаш се поизчерпа - кой каквото имаше да каже го каза. Аз смятам, че направихме добре като дадохме на "форумните полицаи" място в "Де зората", където да дискутират. Смятам, че и аз не съм сбъркал с моите скромни консултации, които бяха най-вече за правото на стачка на полицаите в различните европейски държави, както и по някои други въпроси - всичките достъпни в няколкото полицейски форума. Стони би могъл дори да пусне линкове, предполагам че ги пази тези неща.

Ето впрочем една от публикациите, свързани с новия полицейски синдикат:

http://news.ibox.bg/columnist/id_885075312

Впрочем, ако Бойко Борисов е баща на новия полицейски синдикат, Стони му е и баба и дядо и леля ... Ухилен Хайде да не се халосваме ...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 22 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  България. Строители и рушители  |  Тема: Гражданско движение и вълнения на граждани « назад напред »
Отиди на: