Tyxo.bg counter Водевили
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 23, 2018, 00:20

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Водевили 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Водевили  (Прочетена 4013 пъти)
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« -: Юли 20, 2010, 10:22 »

Началото на темата: тук http://de-zorata.de/forum/index.php/topic,54.0.html

На високо равнище – 3

Борко Бойков, Изпълнителен глава на Задморска област
Млъчко Млъчков, слуга в народното стопанство на Задморска област
Шматка Сергеич, завеждащ природните ресурси на династията Владимировичи
Медвед Александровски, втори мениджър на “ГОРИВКО”

Срещата се провежда в крайбрежен дворец, някъде в Задморска област

Борко Бойков: Заповядайте, господа. Настанете се удобно.

Млъчко Млъчков (мълчаливо прави жест към гостите).

Шматка Сергеич: Благодарим, свикнали сме.

Медвед Александровски: И не смятаме да отвикваме.

Борко Бойков (кашля). Ще видим, ще видим...Господа, нека се върнем към цените на горивото...

Шматка Сергеич: И към енергопроектите...

Борко Бойков: Това са две отделни теми.

Шматка Сергеич: Не мисля. Има пряка връзка между двете.

Борко Бойков: Г-н Шматка...

Шматка Сергеич: Сергеич.

Борко Бойков: Сергеич, ние получаваме гориво по необосновано високи тарифи. Дори вашият заместващ завеждащ ценообразуване беше удивен от тях. Това не е нормално положение.

Шматка Сергеич: Съгласен съм. Не е нормално.

Борко Бойков: А и какви са тези посредници – все дружества с династическо участие. Така горивото се оскъпява почти двойно.

Медвед Александровски: Какво е вашето предложение, г-н Глава?
Борко Бойков: Предлагам да намалим цените на горивото с една пета. Да махнем посредниците. Да подсигурим областта с регулярни доставки. Какво показват данните? (поглежда към ММ).

Млъчко Млъчков (мънка неразбираемо, нищо не му се чува).

Шматка Сергеич (отегчен): Добре, добре... Ще се договорим. А какво предлагате в замяна срещу евентуални отстъпки в цената?

Борко Бойков: Редовни плащания, какво друго? Лично ще се разпоредя. А може да помислим и за отделни преференции...

Медвед Александровски: Всичко това се подразбира, Ваше превъзходителство. Но не можем да намалим цените ей-така. Какво ще кажат вашите съседи? За задморците има евтино гориво, за нас – не. Нека бъдем реалисти.

Борко Бойков: Ама ние сме в криза, няма пари. Откъде ще плащаме по такива високи тарифи?

Шматка Сергеич: За да получите по-ниски тарифи, трябва да предоговорим енергопроектите.

Борко Бойков (с апломб): Никога, ако това не е изгодно за Областта.

Медвед Александровски: Но г-н ГеОргиев говореше друго...

Борко Бойков: Какво ви е обещавал Георгиев, не знам. Но аз съм защитник на областните интереси. Знам, че по време на предишните... (изведнъж става тъмно).

Борко Бойков (с отворена уста): А!

Млъчко Млъчков (обажда се): Авария в захранването.

Борко Бойков (смутен): Лоша поличба...

Шматка Сергеич: Вярващ ли сте, Ваше превъзходителство?

Борко Бойков: Абе, не съм точно... Нали всички бяхме невярващи...

Медвед Александровски: Бяхме. И ние – още повече от вас. Както подобава на по-големи братя. Но сега вече сме много вярващи.

Борко Бойков: Нали сте и по-големи... Но в знамения – вярвам...

Шматка Сергеич: Ако сега захранването се поднови, ще повярвате ли в нашата загриженост и искреност, г-н Глава?

Борко Бойков: Ще повярвам... (всичко светва изведнъж).

Малка пауза.

Борко Бойков (изтирва си потта): Тъй да бъде. Какво ще искате за по-ниските  цени?

Медвед Александровски: Обичайните неща, Ваше превъзходителство. Най-напред: “Долно течение”.

Борко Бойков: То ще мине без друго. Само да не настинем от него.

Шматка Сергеич: Няма да настинете, ако го насочим правилно. Ще бъдем особено доволни, ако подпишем споразумение за течението. Ето една красива писалка за целта, изпратена  лично от ръководителя на династията, Негово превъзходителство Путиний Първи. Позлатена, с вашите инициали.

Медвед Александровски: Както знаете, г-н Глава, Негово превъзходителство отлично разбира Ваше превъзходителство.

Борко Бойков: Ще подпиша. Но не си слагам парафа за “Черняне”. Там трябва западен инвеститор, а такива не се виждат.

Шматка Сергеич: Инвеститорът вече е налице, Ваше превъзходителство. От Шумадия. Нали тя е по на запад от Задморска област? Ето, проблемът е разрешен. Пък ако се появят  финансови проблеми – нашите обещания са насреща...

Борко Бойков: Ох, направо ми извивате ръцете, господа...

Медвед Александровски: Хайде и вие, извиване на ръце. Ние предпочитаме да го наричаме “премерване мускули на маса”. Нали има такава дисциплина, вие като активен спортсмен знаете по-добре...

Борко Бойков: Има, има... Но за “Черняне” не мога да подпиша.

Шматка Сергеич: Ние не извиваме ръце, г-н Глава. Достатъчна ни е и устна договорка.

Борко Бойков: А за цените... и там ли...устно...

Медвед Александровски: Естествено, Ваше превъзходителство. Нали първо трябва да сме сигурни с колко да намалим цените. Ето, да кажем – един процент на проект...

Млъчко Млъчков (обажда се): Един процент?!

Шматка Сергеич: Е, може и два...Пък ако се договорим за всичко, ще има и премия...

Медвед Александровски (кима): Болшой шлем с премия.

Борко Бойков: Само не болшой...Обаче махаме посредниците.

Шматка Сергеич: Щом е за вас, ще ги махнем. И на нас пречат. Така и цените ще бъдат доста по-ниски. А най-добре е ще да направим съвместно дружество. Със смесено областно-династическо участие.

Борко Бойков: И дума да не става. Какво ще кажат нашите презокеански приятели?

Медвед Александровски: Ами да дойдат да търсят гориво у вас, ние не сме ревниви... Впрочем, това са неща за в бъдещето. Важното е  сега да се договорим по принцип. Правите проучвания за “Черняне”, а ние до три години махаме посредниците.

Шматка Сергеич: Голям дипломат сте, Ваше превъзходителство. Ето, затова ви обича народът. Само за една вечер успяхте да осигурите топлина за всички задморци. Отгоре – атом, отдолу – течение.

Медвед Александровски: А отзад – тръбопровод.

Шматка Сергеич: Отстрани, отстрани... Да не бие на очи.

Борко Бойков (подскача): Не, за тръбопровода абсолютно съм против. Таралеж в гащите не ми трябва.

Шматка Сергеич: Защо ще го слагате в гащите този таралеж, Ваше превъзходителство? Поставете си го до бюрото и му се любувайте. Може да му пробвате и бодлите понякога, ако ви напусне чувството за реалност...

Медвед Александровски: За таралежа, усойниците и другите екологични проблеми се разберете с г-н Карагьозаки, Ваше превъзходителство. На местно равнище. Ние не бързаме толкова.

Шматка Сергеич: Първата стъпка в правилната стратегическа посока вече е направена. Случаят си заслужава сериозна почерпка.

Млъчко Млъчков: Оттук, господа (посочва една малка вратичка).

Шматка Сергеич: След вас, любезни домакини. И успех!

Излизат.

Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Anamary
Гост
« Отговор #1 -: Януари 06, 2011, 22:58 »

от Дневник

Ефектът "Биг брадър" в правителството

Четете тук

Какъв текст подхожда на снимката?
(Тримата от запаса, Трима на бумел, Трима души в една лодка, без да се брои ......)
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #2 -: Януари 07, 2011, 11:13 »

от Дневник

Ефектът "Биг брадър" в правителството

Четете тук

Какъв текст подхожда на снимката?
(Тримата от запаса, Трима на бумел, Трима души в една лодка, без да се брои ......)

Както са се захилили, най ми приличат на "Тримата глупаци"... Готин
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

Профил
« Отговор #3 -: Януари 07, 2011, 12:01 »

<a href="http://www.youtube.com/v/b5bV61bnZMA?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/b5bV61bnZMA?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/b5bV61bnZMA?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/b5bV61bnZMA?fs=1&amp;amp;hl=bg_BG&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;385&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Активен
Anamary
Гост
« Отговор #4 -: Март 23, 2011, 09:39 »

http://www.vchera.bg/how-do-you-do-gospodin-deputat-parlament-english-novina/
Хау ду ю ду, господин депутат!
Ани Павлова

Уникална новина долетя тази сутрин от родния парламент.

„Курсове по английски се провеждали два пъти седмично по три часа в сградата на площад „Батенберг“, на които се били записали цифром и словом 46 (четиридесет и шест) депутата от различни партии.

Образователното начинание струвало на парламента – демек на нас – 90 000 лева.

Сега нека поразсъждаваме малко.

Първо – защо това е новина, с която българският парламент трябва да се хвали, не мога съвсем да разбера.

Ако аз съм депутат (не дай си Боже) който на средна възраст от 45 години трябва да ходи на курс по английски два пъти седмично, ще се постарая да укрия този факт максимално добре, ще си купя изкуствени мустаци и брада и, добре дегизиран, ще си напазарувам разговорник от площад „Славейков“, по който ще си уча заврян в някое кьоше след работно време.

.........

Защото сега вероятността някой от четиридесет и шестимата курсисти да овладее езика до степен, че да говори флуънтли, клони към абсолютно зироу (ако последното го чете депутат – да си запише непознатите думи и да пита учителката).

Четвърто – защо тези курсове не се плащат от самите депутати, а от нас? Имам ли аз сега право, след завършването на курса, да поискам да изпитам депутата Гошо, да му направя диктовка, да го накарам да ми напише есе и да го проверя какво ще ми отговори, като му кажа „How do you do?”

............

И шесто – докога в парламента ще има хора, които не знаят език, различен от руски?  От друга страна, обнадеждаващ е фактът, че поне могат да смятат и да пишат на български (не вярвам много - б.м.), което ни спестява още няколко десетки хиляди левове от курсове по математика и литература.

Това, което ме притеснява обаче, е, че утре може да им хрумне екстравагантната идея да се запишат на пеене или физическо, и айде – още едни 90 бона оттекли. Или пък току виж им се прииска пластична операция, липосукция или дори смяна на пола…

Ако ви интересува, четете тук

Активен
Страници: [1] Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Водевили « назад напред »
Отиди на: