Tyxo.bg counter Творение и еволюция
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 20, 2018, 08:41

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Творение и еволюция 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 2 3 [4] Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Творение и еволюция  (Прочетена 12292 пъти)
proanti
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2010, 17:19 »

какво значи "в Библията е казано" - това е слово Божие или  някой  пророк или  изначален списвател на библейските текстове е имал откровение и е решил че това е което Бог му "диктува"(/) или  му се струва че му "диктува"?  Не мислиш ли че Бог би могъл да направи човека не сам нетленен но и имунизиран към постъпки водещи към "тление"? защо не го е направил? може би тленния цикъл е необходим, за "закалка"?
И бъди по скромен като казваш
Цитат
Отделно от това, никой не е наблюдавал междинни видове
. Кажи "до колко знам, до колкото съм чел", защото аз , до колкото знам и съм сигурен в знанията си, има много междинни    доказани  и като  анатомия и по геномни сравнения. а литературата , която ти ползуваш, по моя хипотетична преценка, е  силно  изопачаваща  съвременното състояние на науката (да не говорим, че е  с поне 10-20 годишна давност ,имам пред вид оригинала, а не български преводи). не вярвай на пътуващи евангелски лектори , които с убедителен глас твърдят точно това - че няма  междинни видове. направи си труда да     черпиш от научни извори - другарски съвет. Усмивчица
Активен
Михаил Новак
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Профил WWW
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2010, 23:00 »

Към въпроса за Eволюцията  Ухилен Ухилен Ухилен

Активен

Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #47 -: Октомври 23, 2010, 05:32 »

Драги Проанти,

моля те, дай ми пример за една-единствена междинна форма. Междинна, не преходна - яйце, какавида или ембрион. Покажи ми някой научно доказан сфинкс, кентавър или маймуночовек. Усмивчица

Библията е Божието слово, дадено на хората: дадено първоначално устно, което те после са оформили в книги писмено. Мисля, че ще се съгласиш с това. 
Защо Бог не е създал човека имунизиран към постъпки, водещи към тление? Защото му е дал свободна воля, с която човекът е злоупотребил.
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
proanti
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #48 -: Октомври 23, 2010, 15:46 »

Не съм съгласен  че Библията е Божие слово, в прякия смисъл на думата. Ако е в не-пряк смисъл- тогава е отворена за интерпретация, кой както му е  изгодно. И евангелията са преразказ, даже няколко преразказа, които сравнени показват  че различни хора чуват  по разному и преразказват по разному. ПОСЛАНИЕТО Е ЕДНО, ТО  ПРОЗИРА ПРЕЗ РАЗЛИЧНИТЕ ПРЕРАКАЗИ (големите букви са без да искам), но не са стенографски запис на Божието слово.

А за пример межинна форма - няма да давам., ако не си намерил досега в литературата, занчи нес си търсил добросъвестно а с епираш на готови заключения на опрелени автори (популяризатори, не сериозни учени). В форма  пред година две  стана дума например за рибовлечуготоТиктаалик - разкошен пример. това че на някой не му е харесал и е оспорил   междинността - не означава че е бил убедителен.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #49 -: Октомври 23, 2010, 16:50 »

Обръщайки се и връщайки всичките думи в посока остър шарж ще стигнем до зайлюченията:
Рино ни казва, че записания КОД е съзнателно конструиран и всякакви промени в взаимодействието му с друг КОД е предварително разчетено, което ни дава обяснение в съществуващото всичко като цяло от един разумен субект, една промисъл от А до Я с никакви възможности за някакви случайности и стечения на обстоятелства на основата на някакви равновесия в природата, които изменения са свободни от всакакъв разумен контрол или поне от предварително допуснати такива възможности вариянти.
Другото, което застъпва проанти е обратното на това.
В крайна сметка оако обхванем и двете и дръпнем още над тях пак ще стигнем до тезата на Рино. Което е и отговора в крайна сметка, кой е прав.
Активен
Радомир
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #50 -: Май 05, 2011, 16:41 »

Усмивчица Стони, чак сега видях категоричното ти заключение.

Я малко новини:

http://today.msnbc.msn.com/id/42898960/ns/technology_and_science-science/

Chimps playing a video game can apparently recognize which characters they control, a feature of self-awareness that could shed light on the evolution of the self in humans, researchers said.
Активен

Знам колко много не знам. СОКРАТ
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #51 -: Май 05, 2011, 19:22 »

Опитите да се искара човека маймуна е достоен за презрение. Въпреки всичко опитите продължават, което означава, че презиращите себе си, наистина заприличват на маймуни и някой ден поглеждайки в огледалото ще се разквичат убедени, че са се видяли в него. Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Страници: 1 2 3 [4] Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Творение и еволюция « назад напред »
Отиди на: