Tyxo.bg counter Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 20, 2018, 08:43

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 2 [3] Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време  (Прочетена 5731 пъти)
Lucy
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил
« Отговор #30 -: Юли 15, 2010, 08:08 »

Rhino, много хубаво сте го казали това за любовта. И на мен не ми харесва да мисля за нея като за най-голямата шега, която природата си е непарвила с нас за продължаване на рода. Сигурна съм, че знаете, че по време на влюбването в организма се отделят допамин (който ни кара да изпитваме  благополучие), серотонин ( емоционална стабилност), фенилетиламин (повишава възбуда) и норадреналин (оставя у нас впечатлението, че можем да постигнем всичко), които са виновни за това невероятно състояние, в което се намираме. И въпреки висчко аз продължавам да си мисля за любовта като за магия, защото е по-красиво, а не защото е истина.

"In fact, we are all the children of broken symmetry."
 Плезещ се
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #31 -: Юли 16, 2010, 05:43 »

Lucy, освен магия, любовта е благоговейно оценяване на  любимoто същество, на неговата абсолютна ценност. Независимо дали това същество ни доставя радост или тревога, по-често последното. Фактически, това е религиозно чувство. В този смисъл тук неведнъж се цитира Тертулиановата мисъл, че душата на човека е християнска. Като казва и апостолът: "гдето не може да има грък и юдеин, обрязани и необрязани, варварин, скит, роб, свободен; но Христос е всичко и във всичко." (Колосяни, 3:11). Любовта обаче винаги е конкретна, насочена към даден предмет. Не може да има любов към цялото човечество, както си представя нещата съвременното либерално мислене. Може с обич да се възприемат различните раси, народи, националности с всичките им особености, положителни и отрицателни страни, пречупени и през призмата на наблюдаващия (защото дори еднояйчните близнаци виждат или усещат нещата различно). Любовта не изключва и критично отношение към околните. Съвременното разбране е наложило вместо любов т.н. "толерантност", която не само че е сурогат на истинската любов, но и лесно се превръща в нейната противоположност -  в индиферентност.
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« Отговор #32 -: Юли 16, 2010, 22:33 »

Откъс от рецензия за филма "Expelled..."

"American Spectator": "... единственото оплакване, което може да отправим към Expelled е, че краят му идва прекалено бързо"

Присъединявам се изцяло. Рядко съм гледал с такова удоволствие и с толкова смях тъй умело направена документация за един фундаментален проблем - свободата на академичната мисъл и в крайна сметка, свободата на словото.

Защото това е голямата тема на филма. "Интелигентният дизайн" се споменава само на периферията. Авторите въобще не навлизат в материята, защото не него става дума... А за квази тоталитарния дух в определени академични среди, където отклоняването от линията на науко-политическата коректност има обикновено печални последици за дръзналия. Това не е от вчера и не е само в Америка. Но тъкмо за Америка може да има фатални последствия.
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #33 -: Юли 17, 2010, 01:36 »

"Но тъкмо за Америка може да има фатални последствия."

Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« Отговор #34 -: Юли 19, 2010, 12:03 »

От началната версия на форума: http://de-zorata.de/forum/index.php/topic,800.0.html

Цитат
Забележително интервю по радиостанция "Маяк" на Michael Cremo, един от водещите учени, доказващи в трудовете си (в частност заедно с феноменалния Richard L.Thompson във "Forbidden Archeology") абсурдността и заблудите на Дарвиновата теория.

Безкрайно поучително - не само по тясната тема на предаването, но и по въпроси като истина и митология, тоталитаризъм и цензура - в политически и научен смисъл, законите, по които се формира "публичното" познание...

Две части, с чудесен превод в ефир на руски (лековатите и невежи забележки на двамата радиоводещи ще трябва да пренебрегнем и да ги приемем като неминуема дан на днешната популярна руска култура):

Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Страници: 1 2 [3] Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време « назад напред »
Отиди на: