Tyxo.bg counter Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 20, 2018, 08:41

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време  (Прочетена 5730 пъти)
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #15 -: Юли 13, 2010, 16:04 »

Най голямата глупост до която човек е достигал някога е заблудата му да си мисли, че е наследник на маймуните. Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Lucy
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил
« Отговор #16 -: Юли 13, 2010, 16:23 »

Може би сте чували за дермоидните кисти. Това е образувание , намиращо се над аналното отверстие  и най-често е пълно с косми. Предполага се, че причината е рудиментарен остатък от опашката, която при животните е на това място.
Хм,... intelligent Design???
Активен
Михаил Новак
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Профил WWW
« Отговор #17 -: Юли 13, 2010, 17:37 »

Може би сте чували за душата на човека, е тя не е закърнял орган а нещо повече от колкото всяко атеистично съзнание може да си представи. Трудно ми е да разбера мотивите не за това, че трябва да има наука, която да се развива и усъвършенства, а за това да се противопостави науката на религията и да се твърди, че щом едно нещо е научно, значи е нерелигиозно, както и обратното. Не искам да обидя никой, но това е напълно профанно и в буквалния смисъл не научно разбиране, най-малкото по ради това, че огромни дялове от познанието биват елиминирани с лека ръка придружено с не особено умното твърдение това не е наука. Защо? Кой реши, че богословието или философията не са науки? Защо се самозалъгвате и криете атеизма си зад науката? По-добре бих разбрал този, който просто си декларира, че е атеист. Цялото ми уважение! Това е почтенния начин. А не да се носи вода от 10 кладенеца за да се изведе безумието, че човека произлиза от маймуната. Факт е че съществуват неоспорими доказателства за божествения произход на човека и то именно като специално Божие творение. Съществува възкресение от мъртвите, което е неоспорим исторически факт. И в бъдещето ще възкръснат човешки личности, а не маймуни. Всеки един човек е специално творение, той е личност, запомнете го това!!!! Единствена и неповторима уникалност, а не игра на гени. Защо не разбирате, че с този проклет дарвинизъм сами си уронвате собственото достойнство на тялото. Защо не разбирате, че този дарвинизъм е античовешки и не етичен?
Къде е преходната цивилизация между човека и маймуните, къде са артефактите? Това че изкопавате скелети на маймуни, не означава, че това са хора. Когато човек живее той оставя следи след себе си? От маймуночовека няма следи, нищо няма, защото никога не го е имало. Има хора и маймуни и това е обективен научен факт.
Активен

Lucy
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Юли 13, 2010, 18:36 »

Науката може да унищожи една религия както чрез опровергаването на нейните догми, така и чрез пренебрегването й. Никой, доколкото ми е известно, не е доказал до сега несъществуването на Зевс или Тор – и въпреки това те нямат почти никакви последователи днес.“ Артър Кларк

Вие сте напълно прав, че науката не би трябвало да изключва Бог, затова ми харесва и «Одисея 2001». За да се развие човекомаймуната получава начално ускорение от тайнствения монлит.

Цитираните от Вас неоспорими исторически факти не желая да коментирам. Смятам, че нямаме доказателства нито за едното, нито за другото. Остава облога на Паскал...

Апропо, кое Ви дава право да смятате, че маймуната няма душа? Аз лично не съм убедена.

Не е срамно да си атеист и често пъти е дори по-достойно, защото да се вършат добри дела заради страха от възмездие е доста жалка работа. Е, аз съм агностик и смятам, че все още не знаем истината. И ми се иска да завърша с думите, мисля че на Хайзенберг „Първата глътка от чашата на природните науки прави човека атеист, но на дъното на чашата го очаква Бог.”  Намигване
Активен
Чосич
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 410

Профил
« Отговор #19 -: Юли 13, 2010, 19:21 »

Първата глътка от чашата на природните науки прави човека атеист, но на дъното на чашата го очаква Бог! (c) Хайзенберг

Днес ще запомня това!  Намигване Защото според моята аксиоматика това твърдение е ... вярно.

Проанти, чрез Гьодел се опитвам се на двете страни в този диспут да кажа, че всеки днес в този спор според приетата от него аксиоматика е прав. Ако някога имаме нови сетива и нови методи за получаване на знания е възможно някоя от страните да бъде опровергана. Дали ще еволюираме да имаме нови сетива и да има нови методи чрез които да получаваме знания ... не зная, но ми е интересно да чета предположения.
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #20 -: Юли 13, 2010, 19:53 »

Драги Рно, тази с татия на Честертън е от преди 100 години. биологически човекът е пряк роднина на маймуните а не независим паралелен продукт. доказартелства без брой.

Ами дай поне едно от тоя безброй...за сто години  все  едно трябва да има...
 Ухилен
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
proanti
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #21 -: Юли 13, 2010, 21:50 »

Според теистичната еволюция Бог сътворява една еволюираща природа. еволюира Космоса, еволюират планетните системи, еволюира неживата неорганична материя  в жива. Тук спирам да уточня, че тази фаза  съвсем не е ясна - самоорганизацията на биополимерите как е станала? Дали Божият пръст помага на тази еволюция ? По-скороТой е заложил закони по които да става тази самоорганизация - това  няма да стане ясно докато сме живи, мисля, но науката разкирвайки законите разбира как е "мислил" Твореца Но веднъж появили си биополимерите и след тях с мембранно ограничени едноклетъчни организми  понататъшното усложняване  върви естествено. И е оставило следи, ако не в спорните само според креационистите вкаменелости, то в генетичните текстове. 
Ако ДНК на маймуната е милиарднобуквен текст и само 10тина милиона букви са различни, естествено е да се допусне че   маймуната и човекът имат общ предшественик -общ пра-текст. Какво страшно има в това  Бог еволюционно да е произвел  видовете един от друг а не паралелно? какво страшно има в това мозъкът да е продукт на еволюцията. Да, има Божи пръст- спомнете си картината на Микеланджело  в Сикстинската капела  . Този пръст вдъхва душа на Адам(подобно на артър кларковите  обелиски). Тази душа-  душевността на праисторическият човек също ще се развива(еволюира) , не е дадена наготово. изминала е дълъг път  от прачовекът до днешния човек.
Съгласен съм че съзнанието  човешко не може да е продукт отдолу на горе, тоест с просто узложняване. И тук идва Гьоделовота теорема - че не може всичко да се самообоснове, трябва му нещо отгоре....
Теологията и философията не са науки в тесния смисъл на думата, Мишо. те са на мета-ниво - и то на различни мета нива. философът може д а говори за методите на познанието, за логиката на света, теологията може д а говори за  абсолютния морал, за смисли - неща които не са предмет на науките. Науките   са "пълни" с теории, хипотези,  факти и предсказания на събития за да се потвърди една теория. философията не прави това, нито пък теологията. В такъв смисъл те не са науки. Не е наука и креационизмът, защото той въвежда едно ненаблюдаемо хипотетично действуващо лице. След това всичко е възможно за креационистите - и Ноев ковчег и земя на 5000 години и  папралелно създаване на видовете ( а не от общ предшественик) и неправилно изотопно датиране и прочие....
Но този спор сме го водили преди години, няма нужда д аго повтаряме, защото зацикляме.
аз не крия атеизма си зад науката, защото ако  теистичната еволюция е атеистична то атеисти са и папа Йоан Павел и сегашният  Бенедикт.  А те определно не са. И аз не съм.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #22 -: Юли 13, 2010, 22:05 »

Имам решение...предлагам всеки който счита, че е произлязал от маймуната да се нарича от сега нататаък маймуно-човек. Да се подписва с това допълнение към името си и независимо като какъв и кадето и  да работи, на какъвто и прием да е поканен да се обозначава с тази "титла". Останалите ще продължим с Господин и Госпожа оттпред.

Айде да те видя сега Маймуночовек Чипев и колко ще посмеете да се наречете с "истинския" си произход разкрили го с научна сила, която ще да ви е дар от прародителя ви  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Юли 13, 2010, 22:57 »

Проанти, теистичната еволюция е "остроумна глупост".
Помисли малко: ако материята може да се самоорганизира, какъв е смисълът от съществуването на Бога? Не е въпросът дали е постижим за ограничения човешки ум, а просто какво става с Него, къде отива?
Другото наистина е безпредметно за обсъждане, старият форум е цял-целеничък...
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Goussev
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #24 -: Юли 13, 2010, 23:10 »

Извинете, доколкото си спомням, "еволюция" и Втори закон на термодинамиката са били, бяха, са и ще бъдат завинаги несъвместими понятия.

Активен

God doesn't ask us about our CAPability but our AVAILability.
proanti
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #25 -: Юли 14, 2010, 00:25 »

Рино, Самоорганизацията е сложно нещо следващо строги закони  за развитие на сложни системи( тепърва се изследват има институ в Санте Фе с директро нобеловия лауреат  Мърей Гелман). А  щом има закони а не хаос има логика, кой дава логиката на законите въобще - Природата сама не може, трябва някой да зададе вида на законите - ето го мястото на Бога (това е  деистичния бог на аристотел, спиноза и айнщайн).
Гусев - вторият закон на термодинамиката важи за затворени система. за отворени системидалеч от равновесие не е така, - ентропията може да намалява) създава се порядък за сметка напоглъщане  на енергия - тези неща са уточнени  от Шрйодингер преди 70 години. случайните мутаЦИИ приличат на брауновото движение и биха пидвижили всичко към хаос(увеличаване на е нтропията), но подбирането на тези от тях които дават селективно предимство(=повече по приспособено поколение) се налагт и репетоара на мутантите се свива.
удовлетворям желанието на Стони, който н ще да е маймуна:
Подпис
Проанти- убиец и горд с маймунските си  предци,.
 Пак ще повторя, че  ако вие, Рино и Стони, сте прави в своите малко силни епитети, то   сегашният и предният папа - са глупаци и маймуночовеци, след като приемат еволюцията, но уточняват че без Божия пръст няма духовност, съзнание и смисъл в земния ни живот.       след като те не са очевидно глупаци, следва че някой бърка и пресилва  предубедената си гледна точка.
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Юли 14, 2010, 09:03 »

Цитираните от Вас неоспорими исторически факти не желая да коментирам. Смятам, че нямаме доказателства нито за едното, нито за другото. Остава облога на Паскал...

Lucy, ако търсите емпирични доказателства, няма да намерите. Измеренията са съвсем други.
За облога на Паскал - това е по-скоро негова спекулация. "Бог не играе на зарове"/Айнщайн/ и не разчита на облози. Намигване
Активен

Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Юли 14, 2010, 09:24 »

Рино, Самоорганизацията е сложно нещо следващо строги закони  за развитие на сложни системи( тепърва се изследват има институ в Санте Фе с директро нобеловия лауреат  Мърей Гелман). А  щом има закони а не хаос има логика, кой дава логиката на законите въобще - Природата сама не може, трябва някой да зададе вида на законите - ето го мястото на Бога (това е  деистичния бог на аристотел, спиноза и айнщайн).
Гусев - вторият закон на термодинамиката важи за затворени система. за отворени системидалеч от равновесие не е така, - ентропията може да намалява) създава се порядък за сметка напоглъщане  на енергия - тези неща са уточнени  от Шрйодингер преди 70 години. случайните мутаЦИИ приличат на брауновото движение и биха пидвижили всичко към хаос(увеличаване на е нтропията), но подбирането на тези от тях които дават селективно предимство(=повече по приспособено поколение) се налагт и репетоара на мутантите се свива.
удовлетворям желанието на Стони, който н ще да е маймуна:
Подпис
Проанти- убиец и горд с маймунските си  предци,.
 Пак ще повторя, че  ако вие, Рино и Стони, сте прави в своите малко силни епитети, то   сегашният и предният папа - са глупаци и маймуночовеци, след като приемат еволюцията, но уточняват че без Божия пръст няма духовност, съзнание и смисъл в земния ни живот.       след като те не са очевидно глупаци, следва че някой бърка и пресилва  предубедената си гледна точка.

Отзад напред:

1. Проанти, напоследък чувах доста за Божията ръка. Е, сигурно има и Божи пръст, но не в смисъла на Ватикана.
Ти знаеш английски и си чувал думата ape, която означава и "маймуна", и "подражавам". Не се използва случайно. Маймуната може да подражава на човека, не да му бъде роднина. Какво да кажем за подражанието на главата на Римокатолическата църква, който се смята/го смятат за 'непогрешим'. Ето ти пример за пресилване и предубеденост.

2. Чел ли си за безентропията?

3. Без съмнение самоогранизацията е много сложно нещо - за нейното изследване са нужни доста лаборатории, още повече изследователи, и немалко пари...
Природата е незастинала материя, приятелю, и постоянно се изменя. Изменят се и нейните закони. Но това е творчески процес, в който участва и Творецът, и творението. Бог е навсякъде и във всичко.
Пък и ти сам си противоречиш. Говориш за теизъм, а намесваш деистическия Бог на Спиноза и останалите.

Последно, ти скоро спомена книгата на Йов. Да се върнем пак към нея:

10. Ето бегемотът, който съм създал, както и тебе; той яде трева като вол;
 11. ето, неговата сила е в бедрата му, и якостта му - в мишците на корема му;
 12. размахва опашката си като кедър; а жилите на бедрата му са преплетени;
 13. краката му са като медни тръби; костите му са като железни пръти;
 14. това е върхът на Божиите пътища: само Оня, Който го е сътворил, може да приближи меча Си до него

Йов, глава 40.

Активен

Lucy
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Юли 14, 2010, 16:19 »

Но нали под факт в науката се разбира обективно провереното, експириментално потвърденото наблюдение. И след като «фактите» , за които говорим, са в други измерения и не са обективно проверени, то не можем да говорим за никакви факти, а само за предположения.

„Дали се опитвам да намеря Бог? Той е по-умен от мен — нека опита сам да ме намери.“ — Айзък Азимов
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Юли 14, 2010, 20:35 »

Но нали под факт в науката се разбира обективно провереното, експириментално потвърденото наблюдение. И след като «фактите» , за които говорим, са в други измерения и не са обективно проверени, то не можем да говорим за никакви факти, а само за предположения.

„Дали се опитвам да намеря Бог? Той е по-умен от мен — нека опита сам да ме намери.“ — Айзък Азимов

Наречете го интуиция, свръхрационален опит, както щете.

Същото е и с любовта. Тя не може да се определи в рационални категории, но съществува.
Активен

Страници: 1 [2] 3 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Дарвинизмът - една от фаталните заблуди на Новото време « назад напред »
Отиди на: