Tyxo.bg counter Стефан Маринов като афорист
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 19, 2018, 01:45

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Стефан Маринов като афорист 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Стефан Маринов като афорист  (Прочетена 1193 пъти)
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« -: Юли 19, 2010, 11:41 »

Началото на тази тема се намира тук: http://de-zorata.de/sites/forum/index.php/topic,910.0.html

Цитат
От писмото на Стефан Маринов до членовете на НС на Физическия институт към БАН, София, 16.IX.1972 г.

"...Аз знам, че всеки от Вас би искал да стане гений. И всеки от Вас чете, мисли, труди се. Но послушайте ме като по-опитен друмник, търсил по-дълго пътя към хребета на вековете. - Човек никога не би намерил в себе си морални сили за да се усъмни в правотата на Айнщайн, след като той се страхува да се усъмни в лиготните на данко-хаирсъзиновци. Ако ти не смееш да се изплюеш в лицето на едно ченге, как ще смееш да се изправиш пред Айнщайн с думите "Нerr Professor, leider muß ich die Ruhe, die in Ihrer Theorie herrscht, etwas stören." *

Да, ще кажат някои, - но толкова много неприятности можем да си навлечем ако решим да сме принципни. Вярно е. Затова Станислав Сивриев често обича да повтаря: "He може тя така, мойто момче, и патката на топло, и душата в рая"..."

* "Господин професоре, съжалявам, но се налага да посмутя спокойствието, което царува във вашата Теория"
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Страници: [1] Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  "Не хлебом единим жив человек..."  |  Науки  |  Тема: Стефан Маринов като афорист « назад напред »
Отиди на: