Tyxo.bg counter Водевили
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 21, 2018, 00:23

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Архивът на "Де зората" (юли 2006 - февруари 2010) е тук: http://de-zorata.de/sites/forum
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Водевили 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Водевили  (Прочетена 16823 пъти)
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 192

Профил
« Отговор #15 -: Май 18, 2010, 16:51 »

ЯдосанЦарят е ГОЛ!  Усмивчица
ама ние си го казахме преди много месеци на тоя мегдан!
Активен
Anamary
Гост
« Отговор #16 -: Май 22, 2010, 00:24 »

Все чакам да се събудя от някакви абсурдни сънища и все не се случва...

Борисов е на официално посещение в Рим. Придружават го най-личните ни министри Божидар Димитров и Вежди Рашидов, както и кметицата Йорданка Фандъкова. Берлускони лично е поканил Дарина Павлова, вдовицата на убития бос на "Мултигруп", да присъства на работния обяд в Рим с българския му колега и приятел Борисов.

"Често минавам през Рим и Берлускони ме покани. Малко е странно, че поканата идва от италианска страна, но ми беше приятно да съм в компанията на българи и премиера Борисов", каза Павлова.

По-късно цялата симпатична компания присъства на откриването на паметника на Иван Вазов...

Това просто не може да е истина.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=488214

Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #17 -: Май 22, 2010, 04:51 »

Все чакам да се събудя от някакви абсурдни сънища и все не се случва...

Борисов е на официално посещение в Рим. Придружават го най-личните ни министри Божидар Димитров и Вежди Рашидов, както и кметицата Йорданка Фандъкова. Берлускони лично е поканил Дарина Павлова, вдовицата на убития бос на "Мултигруп", да присъства на работния обяд в Рим с българския му колега и приятел Борисов.

"Често минавам през Рим и Берлускони ме покани. Малко е странно, че поканата идва от италианска страна, но ми беше приятно да съм в компанията на българи и премиера Борисов", каза Павлова.

По-късно цялата симпатична компания присъства на откриването на паметника на Иван Вазов...

Може, Анамари, и още как...
Знаем кой е Берлускони, а кой е Бойко е отдавна известно и на млади, и на стари - не минава ден на не го видят тук или там, най-вече на екрана...
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
S T B
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 65

Профил
« Отговор #18 -: Май 22, 2010, 22:19 »

Цитат

Зер като важна обществена личност, трябваше да я поканят от българска!?..... Нахални същества. Каквото и да им се случи или мине покрай тях, нахални си остават!
-----------

Цитат

Е как  да не е, щом се тиражира от такава авторитетна многотиражка, пардон медия!   Ухилен
Но дали е цялата истина? Защото същественото е не това, което Труд казват, а което премълчават !!! Защо не се мерна на приема при папата? Защо отговорът на  г-жата на журналистическите питания бе леко нервен и яден?Ъ??? Намигване Намигване Намигване
Активен
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Май 27, 2010, 11:13 »

кратко, но многопоказателно Ухилен

<a href="http://www.youtube.com/v/UNF5j-INmPQ&amp;hl=de_DE&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/UNF5j-INmPQ&amp;hl=de_DE&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;</a>
Активен
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Юни 13, 2010, 06:30 »

http://zonabg.info/Focus.40_42/4241.article/
Цитат
Как се става нещастник №1 на републиката
Красимир Димовски, 12 юни 2010 г.

Спецове от Белгия най-сетне успяха да докажат научно: парите не купуват щастие. Това е разтърсващата новина от седмицата, която не намери подобаващо място в медиите. Ако беше произведена от фискалните старци в БАН - тъй като напоследък се занимават повече със заплати и имоти, нямаше да повярваме, но със западняците ще се съгласим по традиция.

От научното откритие става ясно защо Дянков не дава пари. За да ни направи щастливи. Така един мой познат, строителен предприемач, неволно направи Азис щастлив. Връзката беше следната: държавата не му изплати 600 000 лева за свършена работа, той не можа да плати на подизпълнител, подизпълнителят фалира и спря парите на щерка си, тя пък не отиде на чалгаклуб, където пеел Азис, а вследствие на малобройната публика хонорарът на певческото светило падна. И Славеят изчурулика щастливо.

Подобни верижни реакции се разпространяват във всички сфери на обществото, от които реакции ще пламне всенародният реактивен двигател на щастието и населението целокупно ще отлети на някъде. Сиреч, ще се възнесе към небесата. Засега се възнася само към чужбина.

Междувременно Дянков възвести, че краят на кризата иде и затова настава време да се затегнат коланите. Тези, които понатрупаха телесна маса през прехода, има къде да затягат, но на мършавите електорални единици коремът ще слепне за гръбнака. Това ще бъде нашият принос към еволюцията - появата на ново човекоподобно, достойно да бъде спиртосано в музей. Засега то само се спиртосва. Като единствена антидепресивна мярка.

Една уравновесена жена ­ Кристалина Георгиева, си позволи, въпреки че е еврокомисар, да даде един кротък съвет на правителството: “Отпуснете леко коланите. България е една от малкото страни, които могат да си позволят като антикризисна мярка да увеличат държавните разходи. Ако чакаме да дойде повишение на приходите, може да се окаже, че е късно.” Тъй рече еврокомисарката, ама никой няма да я чуе. Защо? Ами точно за това - да не секне масовото ощастливяване на това население, което плавно трансформира своята нервност в нирвана.

Как една икономична икономика ще произведе приходи, не е ясно, но пък същото това население вече най-спокойно си икономисва съгласно декрета на финансовия министър. Свива си цигари от рязан тютюн, нагъва кисело мляко без мляко, колбаси без месо, носи дрехи, произведени от незнайно каква китайска тъкан, кара китайски велосипеди, плакне се под китайски душове и отглежда потомството си в китайски пелени. Стоката е евтина, но освен някакви сърбежи по тялото не създава дискомфорт, а спокойствие. И то само защото е пропита от адекватната философия на Далечния изток.

Както казва Божидар Димитров, който според формулировката на белгийските учени е единственият щастлив министър, защото е без портфейл: “Не, не ни трябва машина за пари, а за самочувствие.”

А самочувствието идва от осъзнатата необходимост да си щастлив.

В държавата останаха шепа нещастници, без самочувствие, защото са крайно нуждаещи се. И прокуратурата не може да секне стремежът им към нещастие. Правят и роднините си нещастни, заточвайки ги в Приморско на пустия морски бряг. И още дузина като тях, които Кушлев иска да направи щастливи, ама те се дърпат и държат да останат потопени в мировата си скръб. Спецакциите също няма да ги извадят от това състояние, понеже Темида има достатъчно членове, за да остави увиснали висящите им дела.

Стройната теория на белгийските учени обаче се пропуква само в един аспект. Народният стремеж към щастие е секнат тия дни от 3 745 000 лева, дето висят в тотото. Но шансът да ги вземеш е 1 към 14 000 000. Утре все някой може да ги спечели.

И ще бъде обявен за Нещастник №1 на републиката.
Намигване                                                                                 Шокиран

Активен
S T B
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 65

Профил
« Отговор #21 -: Юни 13, 2010, 14:05 »

кратко, но многопоказателно Ухилен
.....
 Добре ли е с главата Божидар Димитров
Той няма проблеми, бетонът се отърва с леки напуквания.... Ухилен
----------------------------------
Цитат
Ако беше произведена от фискалните старци в БАН - тъй като напоследък се занимават повече със заплати и имоти,

Шаапо!  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
chara
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил WWW
« Отговор #22 -: Август 26, 2010, 13:14 »

Ето още по темата:

“ТУКА ИМА, ТУКА НЯМА” – ПО ПРАВЕШКИ

на този адрес:

http://pozicii.net/2010/08/vetuka-ima-tuka-nyamave-ve-po-praveshki/

Завърти очи

Активен

S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 251

Профил
« Отговор #23 -: Септември 21, 2010, 10:20 »

Днес било "Международен ден на мира".  Зареди което дълги години се водеше люта борба за мир. В далечни земи още се води. Чух че от как е приет този ден имало над 50 или 60 войни и въоръжени конфликти. (Разни нон стоп партизански действия, които са си гражданска война, като тези в  някои страни на централна и южна Америка, на Филипините в Африка, май не се броят.) Каква е файдата от "назначаването" на празник, когато няма кой да разтърви спорещите?......

Сетих се за един мнооого стар виц:
"Такава борба за мир ще се разрази, че камък връз камък няма за остане"

Сега У НАС не се борим за мир, борим се  за  по-добри доходи, за усвояване на фондове, за почтеност, за справедливост.
Затова има мир, слава Богу, но за другото ... кой как я докара.

"Празнични"  размисли.
Активен
Anamary
Гост
« Отговор #24 -: Октомври 08, 2010, 14:12 »

Архонт до Архонта

"Днес (вчера-б.м.) в София се провежда среща на видни световни политически фигури от близкото минало под надслов "Европа гледа на Изток". На организираната от фондация "Славяни" среща ще говорят и двама български участници - Александър Лилов и Слави Бинев."

Че са видни, види се, хеле пък тези двамата по-горе (Лилов и Бинев).
Според същата публикация в "Капитал" Горби казал на Слави Бинев: "Слави, ти си юнак!" - след като изслушал неговата впечатляваща реч. Ето и речта на юнака: тук

(От тази статия научих, че и Михаил Сергеевич бил архонт)

Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2010, 19:26 »

.."комунизмът бе пуснал дълбоки корени в България, защото пасваше на манталитета на българите. "

А онези, които нямаха този манталитет бяха избити от комунистите...признава той.. Готин
Активен
Fanna
Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 20, 2010, 06:49 »

По тъмно, в ранна доба, на чаша кафе и бистра глава се срещнах с изумителни нАучни твърдения на роден нАучен корифей!  Шокиран Ухилен Ухилен Завърти очи
Цитат
К. Томов: Извънземни кацат на Земята през 2012 г.

82% от Библията са лъжи, в Банкя редовно каца НЛО. Берлускони се лъже сам от прехвалената врачка Теодора.
Вярно ли е, че сте извънземен?

- Да, поне 40-50 жени и мъже при първа среща с мен са ми казвали, че усещането им е, че аз съм извънземен. Резултатите, които съм постигнал, ги няма никаде.
[/b]

http://frognews.bg/news_27954/K_Tomov_Izvanzemni_katsat_na_Zemiata_prez_2012/

ПП: Аз истрих по-голямата част от този текст, за да не пълня с ненужни глупости пространството. Оставям все пак линк, ако някой иска да провери стойността на високопарните дрънканици на този вид псевдонАучни "експерти".
Активен
Goussev
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #27 -: Октомври 20, 2010, 08:24 »

„Относно Исус – твърдят, че бил умрял на кръста, че се бил възнесъл, че се е върнал или че си е заминал. Няма такова нещо – нито е умрял на кръста, нито е възкръснал. Йосиф Ариматейски подкупва Пилат Понтийски и импровизират смъртта му, свалят го от кръста, преди това е бил на Изток и е владеел йога методи и затова лесно е понесъл там някои наранявания, показва се на своите апостоли, дава им съвети и изчезва в Кашмир, където е неговият гроб.
...
Аз създадох харта на човешките ценности, която има правилна йерархия. Но като последователно мислещ философ, написах харти на човешките права и задължения. Зад гърба си имам и проект и за Световна конституция с модел на разумната държава в нея.
...
- Аз съм имал астрални срещи.
...
Създал съм обща теория на силите, в която изследвам всички известни на науката и на физиката сили, такава теория Айнщайн не можа да създаде последните 40 години от своя живот, аз я създадох.
...
Те не пожелаха да използват моите знания. Щеше да бъде много по-интересно и много по-убедително по моя сценарии.

- Предстои ли нова ера?

- Разбира се. Новата ера аз я казах.
...
Част от групите ще бъдат към политически полюс и ще създадем качествено нова политическа групировка, каквато няма никаде в света. Аз съм я кръстил Българско радикално обновително движение или БРОД. В гражданската сфера ще създадем граждански парламент, паралелен на политическия, който съм нарекъл ИЗХОД - истински и завинаги хората да обикнат доброто.
...
... ако искат да променят хода на нещата, аз съм учен-енциклопедист и имам теории, философии и практическа програма, да се срещнем да им ги дам.
- Вярно ли е, че сте извънземен?

- Да, поне 40-50 жени и мъже при първа среща с мен са ми казвали, че усещането им е, че аз съм извънземен. Резултатите, които съм постигнал, ги няма никаде.

12. И тия, като се събраха със стареите и се съветваха, дадоха на войниците доста пари 13. и рекоха: кажете, че учениците Му дойдоха нощем и Го откраднаха, когато ние спяхме, 14. и ако за това стигне слух до управителя, ние ще уталожим гнева му, и вас ще избавим от грижи. 15. А те взеха парите и постъпиха, според както бяха научени. И тая мълва се носи между иудеите доднес. (Матей 28:12-15)

Както личи от горния цитат, Кубрат Томов е поредният откривател на топлата вода.

Той е обаче достоен следовник на езотериците-окултисти от ранга на Беинса Дуно, който също беше мераклия да изземе световноисторическата роля на Иисуса Христа, представяйки малко по-различен сценарий на "смъртта" на Господа.

Но не само неприкритият окултизъм сродява Томов и Дуно - от говоренето и писанията им лъха необятна жажда за слава, егото им се извисява на космически висоти.

Неслучайно и двамата са на почит от страна на "другарите" - единият беше видна фигура в езотерическия екип на "каката", а другият - първа дружка на друг един учител и вожд на целия български народ - др.Георги Димитров.

Активен

God doesn't ask us about our CAPability but our AVAILability.
Aldin Aldinov
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #28 -: Октомври 20, 2010, 10:00 »

По тъмно, в ранна доба, на чаша кафе и бистра глава се срещнах с изумителни нАучни твърдения на роден нАучен корифей!  Шокиран Ухилен Ухилен Завърти очи
http://frognews.bg/news_27954/K_Tomov_Izvanzemni_katsat_na_Zemiata_prez_2012/

Чудя се дали в Карлуково са уведомени за постиженията на въпросния нАучен корифей  Плезещ се
Активен

"Против глупостта и самите Богове напразно се борят"

Айзък Азимов
S T B2
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 251

Профил
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2010, 10:35 »

Кубрат Томов - енциклопедист, философ и езотерик. Член на БАД (Българско астронавтическо дружество), на клуб "Човек, Земя, Космос", основател на БДП (Българско дружество по психотроника), също на ПУНК (Първи университет за нова култура), на ДНК (Движение за нова култура).
Автор на десетки книги и монографии, на хиляди лекции в цялата страна в продължение на 40 г.

Впечатляваща биография.  Намигване Впрочем НПО-тата с "идеална цел" и разни подобни организации са вече под път и над път. А какво е учил? Какво е работил?  На чия издръжка, заплата е? Това не се коментира.
 Не че ни трябва СV, но такива  "университети", дружества и дори "академии",  които служат за примъкване на фондове и грантове към основателите им, за продажба на менте дипломи, са повече от бълхи по бездомно куче.
  Но какво да се прави, като хората искат да има чудеса! 
  Само си мисля , дали някои нямат "идеалната цел" да  създават предпоставки за вярата в чудеса?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Водевили « назад напред »
Отиди на: