Tyxo.bg counter Актуални инициативи и подписки
Дискусионен форум "Де зората"
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 23, 2018, 00:20

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Посетете и сайта http://de-zorata.de/blog
7416 Публикации в 276 Теми от 141 Членове
Последен член: bozman
* Начало Помощ Търси Вход Регистрация
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Актуални инициативи и подписки 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Надолу Изпрати темата Изпечатай
Автор Тема: Актуални инициативи и подписки  (Прочетена 76472 пъти)
ixland
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 35

Профил
« Отговор #15 -: Юни 21, 2010, 10:53 »

без шествия, достатъчно толерантни сме. ПОДКРЕПЯМ
Активен

...за да чуеш - трябва да мълчиш
Михаил Новак
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Профил WWW
« Отговор #16 -: Юни 21, 2010, 11:04 »

Аз също подкрепям писмото. ХВАЦ също го подкрепя.
Активен

Anamary
Гост
« Отговор #17 -: Юни 21, 2010, 11:13 »

Толерантна съм към гей-обществото и зачитам правата му, но не приемам демонстративно-предизвикателните му публични изяви. Подкрепям писмото.
Активен
Михаил Новак
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Профил WWW
« Отговор #18 -: Юни 21, 2010, 11:29 »

Не знам дали организаторите четат форума, но ако четат, ги призовавам да намерят начин при медийните си изяви максимално да се разграничат от кампаниите на различни екстремистки, неонацистки, расистки и прочее тъмни субекти. Точно както го е формулирал Милен. Въпроса е изключително деликатен и не трябва да се действа или влиза в схемите на политически и полукриминални идиоти. Едно е да се отстояват класически християнски ценности, съвсем друго е някаква група хора да бъдат така маргинализирани, че да послужат за отдушник на нечии нечистоплътни интереси и агресия.
Пиша това защото миналата година точно това се случи. "Православни  боглослови" (без и до момента да ми е ясно как същите православни богослови се оказаха на една маса с расисти и скинхедс) вееха знамена със свастики и се заканваха да пребиват хомосексуалистите.

"Православен богослов" праща в Содом и Гомор

снимка Дневник
Активен

Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

Профил
« Отговор #19 -: Юни 21, 2010, 11:37 »

Напълно подкрепям призива. Винаги съм бил противник на публичното и предизвикателно изтъкване на "различност", както и на легализирането на еднополовите бракове и правото на такива двойки да осиновяват деца. Крайно време е проблемът да получи законово разрешение и да се спре със спекулативната употреба на термина "хомофобия".
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Чосич
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 410

Профил
« Отговор #20 -: Юни 21, 2010, 12:13 »

Подкрепям писмото!
Активен
Anamary
Гост
« Отговор #21 -: Юни 21, 2010, 12:15 »

Не знам дали организаторите четат форума, но ако четат, ги призовавам да намерят начин при медийните си изяви максимално да се разграничат от кампаниите на различни екстремистки, неонацистки, расистки и прочее тъмни субекти. Точно както го е формулирал Милен.
...................

Ако подкрепата е от името на форума, може би трябва да се добави тази забележка.
Активен
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« Отговор #22 -: Юни 21, 2010, 12:16 »

Пратих вече всичко това на хората заедно със забележката на презвитер Новак и подкрепата на ХВАЦ
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
Милен
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 655

Профил
« Отговор #23 -: Юни 21, 2010, 12:51 »

Орагнизаторите ми отговориха, че са добавили следното изречение, за което трябва да благодарим на презвитер Новак:

"Гореизброените организации категорично се разграничават от всяка форма на хомофобия, насилие и саморазправа спрямо хората с хомосексуална ориентация!"
Активен

"Evil is powerless if the good are unafraid" - Ronald Reagan, 1981
slavimir genchev
Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 200

Профил
« Отговор #24 -: Юни 21, 2010, 13:08 »

Подкрепям заедно с допълнението на христолюбивия и човеколюбив Мишо Новак и припомням този мой уж шеговит текст:

http://kulturni-novini.info/news.php?page=news_show&nid=9121&sid=79

Веднъж средностатистическият гражданин Петров, семеен, с две деца, малък апартамент, 15-годишен форд и наследствена къща на село, която с големи лишения и зор позакърпи и пригоди за елементарен живот през почивните дни, непредпазливо изрази на публично място възмущението си от циганите, гейовете, наркоманите, алкохолиците, феминистките, антиглобалистите, ислямистите и всички останали, които не бяха като другите хора и дори като него - Петров, да работят каквото и да е, но да изкарват толкова, колкото да си гледат семействата и да си плащат данъците.

Откъде го чуха представители на правозащитни организации, та като го емнаха по медии, пресконференции, дискусионни студия, кръгли и квадратни маси, семинари, конференции и телевизионни мостове – всички на теми като „Толерантност – новото име на хуманизма”, „Дорасли ли сме да приемем различните?”, „Другите и другостта – фундамент на модерния свят” и т.н.

А какво бе толкова бе изрекъл Петров, след като бе изброил гореспоменатите нарицателни имена?

- Писна ми от тях! Копнея за нормални хора, на които нищо човешко не им е чуждо, но без да злоупотребяват с него!

Репликата му обиколи света с помощта на международна гей организация с 14 милиона членове и по този начин стана достояние на други организации от подобен вид с обща членска маса от два и половина милиарда души, които нададоха вой до небесата срещу Петров и срещу всички, споделящи подобни мизантропски, реакционни, реваншистки, фашистки, антихуманни и антидемократични възгледи.

В държавите, където изповядваха исляма, се надигнаха мощни протестни движения, които призоваваха към джихад срещу Петров, тъй като Буш вече не беше президент на САЩ.

Обидените различни поведоха с Петров пуническа война, а една гей организация го даде под съд; към нея присъединиха своите искове за обезщетения за нанесени морални вреди останалите структури на различното гражданско общество.

Ищците проводиха в независимия български съд скъпоплатени адвокати, за да ги представляват и да защитят техните основни човешки права и свободи, толкова грубо погазени от човекомразеца Петров. Те пристигаха на заседанията на съда с ролс-ройсове, бугати и мазерати, докато Петров вървеше пешком, съпроводен от 400 униформени и 1200 цивилни ченгета, както и от елитни части за борба с тероризма и антитероризма, готови да предотвратят още в зародиш всякаква евентуална масова безредица.

Петров се защитаваше сам, тъй като назначеният му служебен защитник в началото на процеса го караше да се признае за виновен, а когато Петров гордо отказа, мина на страната на обвинението.

- Аз как мога да работя и да живея, а пък да съм напълно нормален, хетеросексуален, семеен, без да употребявам наркотици, без да съм фундаменталист, без да съм алкохолно зависим и без да прося непрекъснато от държавата да ми отпуска помощи, да ми опрощава данъци, да ми прави отстъпки и прочия?! Писна ми различните да ми се карат, че не проявявам разбиране, че не им влизам в положението, че имам консервативни възгледи! – упорстваше Петров, докато пред съда перманентна тълпа от различни бушуваше като море и го заплашваше с линч.

Адвокатите на ищците пледираха за това, щото няма цигани, а роми, че гейовете, наркоманите и алкохолиците са болни хора, които се нуждаят от държавно лечение и повече разбиране от страна на обществото, че антиглобалистите са борци за социални права, че ислямистите не са по правило фундаменталисти и терористи, както ги обиждаше Петров, и привеждаха безброй доказателства от Адам и Ева до днес; известна поп звезда даже заплаши феновете си, че ще отложи концерта си в София, ако Петров не бъде осъден на доживотен затвор!

По всичко изглеждаше, че нещата щяха да свършат много зле за Петров, ако не беше авторитетната намеса на г-жа Петрова, която го убеди да се признае за виновен и да се извини публично, защото в случай на присъда трябваше сама да гледа децата и да се грижи за средностатистическите им имоти.

- Може да се принудя да поискам развод и да се омъжа за друг, за да преживявам някак си! – заплаши го накрая тя, но всъщност блъфираше умело.

Петров обаче се върза, защото докато траеше процесът бе изгубил чувството си за хумор и приемаше буквално всяка дума.

Той, макар и неохотно, изпълни желанието на жена си, а съдът, порицавайки го сурово, го глоби 10 хиляди лева и го осъди на доживотна безвъзмездна работа в полза на обществото, като постигна споразумение с адвокатите на ищците да не обжалват присъдата пред по-горна инстанция.

Напускайки обаче съда, придружен от разплаканата г-жа Петрова и двете им уплашени до смърт деца, Петров вдигна глава към небесата, без, впрочем, да е строго религиозен, и с изтънял от оправдания гласец тихичко изписка:

- И все пак аз съм нормален!

Добре, че многохилядната тълпа от гейове, наркомани, антиглобалисти, роми и всички останали различни вдигаше пред съда такъв шум, че никой не го чу; и Петров по живо, по здраво се прибра вкъщи, напълно загубил вяра в човешкия род.
Активен
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #25 -: Юни 21, 2010, 14:26 »

Не бих се обърнал към представители на човеконенавистни групировки каквито са изброените в обръщениеето за да им обърна вниманието за да свършат някакво пъклено дело с мотив, че едва ли не това е наша инициатива.
Против съм.
Активен
Smaragda
Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

Профил
« Отговор #26 -: Юни 21, 2010, 17:35 »

Против съм, защото разграничаването от ксенофобски организации и правителствени и не правителствени такива няма да бъде разбрано и разграничено от обществеността.
Какъвто и текст да прибавите - ние сме в общия кюп. С извратената православна църква, със скинарите, които пак ще направят акция. И към кого се обръщаме - на вниманието на един куп мерзавци без морал, които оглавяват институциите в България. Това е мое лично мнение.
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Юни 21, 2010, 18:35 »

Политици и организации идват и си отиват. Тенденцията за пропагандиране на хомосексуализма, като част от дехристиянизацията и отричането на исконните ценности на нашата цивилизация обаче е в ход от дълго време и нараства с всяка измината година.

Твърдо подкрепям текста.
Активен

"Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена."
Stoyan Chonev (Stoni)
Гост
« Отговор #28 -: Юни 21, 2010, 18:44 »

Въпроса не е дали подкрепяме текста.. Намигване
Активен
Rhino
Member
Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Юни 21, 2010, 18:48 »

Въпроса не е дали подкрепяме текста.. Намигване

Отговорността носят управляващите. Намигване
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Нагоре Изпрати темата Изпечатай 
Дискусионен форум "Де зората"  |  Под лупа  |  Актуални  |  Тема: Актуални инициативи и подписки « назад напред »
Отиди на: